Кожен п’ятий українець перехворіє на грип

Поділитися

grypУ цьому сезоні грипом перехворіє кожен п’ятий українець, тобто мова йде про понад 8 млн. осіб. Спостерігатимуться штами грипу, які вже були у 2015 -2016 роках, а саме − свинячий грип, пташиний грип і вірус грипу В/Brisbane/60/2008.

За даними медичного експерта ГО “Громадської ініціативи розумних рішень” Катерини Каращук, українці вже звикли до цих штамів грипу, тому масштаб загострень очікується невеликий, однак із урахуванням високої мінливості вірусів грипу, погіршенням соціально-економічної ситуації, медики вже зараз радять зміцнювати свій організм, а також робити вакцинацію.

За словами Катерини Каращук, минулого сезону на грип та ГРВІ перехворіли 5,8 млн. українців, що на 12% більше, ніж у сезоні 2014-2015 років.

“Протягом 2015-2016 років діагностували 733 тяжких випадки ГРВІ, з них 53,3% з летальним результатом, у т. ч. 5 дітей віком до 17 років”, – повідомила Каращук.

Хто перший ризикує опинитися в зоні ризику?

Звичайно, українці зі слабким імунітетом і ті, хто контактує з великою кількістю людей. Щоб уникнути ускладнень цього року в МОЗ планують вакцинувати 75% українців, які перебувають у зоні медичного, епідемічного та професійного ризику.

“За останні 5 років кількість українців, які вакцинувалися від грипу зменшилась втричі. У 2010 р щеплення робили 1,3% українців, а у 2015-му вже лише 0,3%”, – пояснює Катерина Каращук і додає, що смертні випадки вп’ятеро почастішали.

“З 65 смертельних випадків у 2015 до 366 у 2016. Така ситуація пов’язана з міфами довкола вакцин, через це українці стали боятися щеплень і відмовлятися від них. Лікарі відзначають, що вакцини нового покоління цілком безпечні, тому більше шансів померти від грипу, ніж від вакцини. У складі вакцин не вірус, а його поверхневі структури, які викликають вакцино асоційоване захворювання. Якщо є алергічна реакція на складові вакцини, приміром, на яєчний білок, то може бути реакція у вигляді кропив’янки. Тому, перед тим як когось вакцинувати, проводять обстеження» – наголосила Карашук.

Серед поширених міфів − вакцини не дають ефекту. Медики ж стверджують, що вакцина починає діяти через тиждень і її дія продовжується від 9 місяців до одного року.

“Вакцинація – найефективніший спосіб боротьби з грипом. Вартість однієї вакцини для дорослого становить близько 200 грн. Робити щеплення слід в медичних установах, які мають відповідну ліцензію. Протипоказаннями є алергія на курячий білок, раніше перенесена гостра полінейропатія, ознаки ГРВІ та алергічний риніт у дітей”, – повідомила експерт “Громадської ініціативи розумних рішень” К. Каращук.

Інформаційний відділ ГО “Громадська ініціатива розумних рішень”

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

“95 квартал” финансировался Медведчуком

Трьох лебедів-шипунів застрелив горе-мисливець у селі Чистопади Зборівського району