Тернопільські автори Сергій Сірий та Василь Дунець присвятили пісні 125-річчю переселення українців в Канаду

http://tizermedias.com/odessa/?H6rRyf
Поділитися

Нині в Канаді проживає близько півтора мільйона осіб українського походження. Масове переселення туди українців почалося ще наприкінці XIX століття. Тоді канадський уряд активно заохочував широку імміграцію з Центральної, Південної та Східної Європи. Перші українці-переселенці з’явилися у Канаді у 1891 році.
Цьогоріч виповнилося 125 років з часу освоєння вихідцями з України канадських просторів.
Саме цій даті й присвятили пісні «Так, ми українці!» та «Рушники з України» тернопільські автори: поет-пісняр Сергій Сірий та композитор і виконавець Василь Дунець.
«Я не був у Канаді. І ніхто з моєї родини ніколи туди на заробітки не подавався, – каже Сергій Сірий. – Але не раз чув від людей, які свого часу виїхали на постійне проживання у край кленового листя і уже туристами поверталися до нас, з яким трепетом вони ставляться до України, її історії, до своїх витоків, як щиро вболівають за нашу державу. Впевнений, що туга за калиновим краєм живе у серці чи не кожного громадянина Канади українського походження».
«І це справді так, – погоджується Василь Дунець, рідні якого мешкають у Канаді. – Бо той, хто з тих чи інших причин змушений був залишити Україну, або ж народився за океаном в українській родині, серцем і душею назавше поєднаний із землею предків. У цьому я не просто переконаний, а й пересвідчився, виступаючи з концертами у Торонто, Едмонтоні, Вінніпегу, Монреалі, численних невеличких канадських містечках».
Відеоверсії пісень «Так, ми українці!» та «Рушники з України» днями оприлюднені в Ютубі

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Сьогодні згасла свічка життя активного учасника Революції Гідності, депутата Збаразької районної ради шостого скликання, жителя села Заруддя Юрія Галенди

Патрульні зупинили водія з чужим посвідченням