Як звернутися за захистом до європейського суду з прав людини

Поділитися

8fece7082dbf3c7d425e7a1067b64c33448b1b21Сьогодні доволі часто виникає необхідність захисту власних прав і свобод. Одним із способів реалізацію існуючого права є звернення до суду, в тому числі і до міжнародного.
Конституція України гарантує кожному право після використання всіх національних засобів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна (ч. 4 ст. 55).
Однією з найефективніших міжнародних судових установ, до яких мають право звертатися громадяни України, є Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого визнана нашою державою.
У Європейському суді з прав людини можна оскаржити лише поведінку (рішення, дії, бездіяльність) держави в особі її органів, установ, організацій, посадових осіб чи інших владних суб’єктів. При цьому, суд розглядає заяви щодо порушень лише тих прав та свобод, що гарантовані Європейською конвенцією про захист прав людини.
За загальним правилом звернутися до Європейського суду з прав людини можна протягом шести місяців з дня ухвалення остаточного рішення національного суду, яке не підлягає оскарженню. При цьому, заявник заповнює заяву відповідно до вимог викладених у статті 47 Регламенту Суду. Якщо всі пункти формуляру будуть належним чином заповнені і якщо заявник надасть всі необхідні документи, як цього вимагає стаття 47 Регламенту Суду, Європейський суд з прав людини прийме таку заяву до розгляду. Заяви до Суду надсилаються тільки поштою (не по телефону), на адресу:

The Registrar
European Court of Human Rights
Council of Europe
67075 STRASBOURG CEDEX
FRANCE

Більш детальна інформація надається у Практичних рекомендаціях щодо порушення провадження, які додаються до Регламенту Суду і які можна знайти на Інтернет-сайті Суду: www.echr.coe.int/applicants, та головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, у розділі «Судова робота та міжнародне співробітництво»: http://terjust.gov.ua/1041-2/ .

Перший заступник начальника управління,
представник Урядового уповноваженого
у справах Європейського суду з прав
людини у Тернопільській області Т.В. Вовк

Мер Тернополя Сергій Надал піде у відставку

Нарешті почали прибирати від снігу Театральний майдан і скидати в парку Шевченка