111

Функціонування шкіл у містах забезпечується бюджетними коштами. Уся документація, а тим паче використання фінансів повинне бути відкритим. Проте, є і ті, хто не хоче діяти згідно закону.
Представник Уповноваженого з прав людини Володимир Шевченко завітав до директора третьої школи для з’ясування причини ненадання відповіді на запит Центру громадського контролю “ДІЙ!” у Тернополі щодо статуту школи.
Статут містить інформацію, що становить суспільний інтерес, тобто мету діяльності, порядок прийняття рішень і т. д. , тому розпорядники інформації зобов’язані надавати її за запитами (ст. 13 п. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації»). Відповідно до ст. 29 ЗУ «Про інформацію», «інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення».
Представник Уповноваженого у Тернополі взяв дані для складання адміністративного протоколу, взяв пояснення у директора школи – Будій Надії Дмитрівни – та згодом справа буде передана до суду. Центр громадського контролю “ДІЙ!” у Тернополі спостерігатиме за перебігом розгляду справи.
Нагадаємо, що директор також відмовила у наданні актів виконаних робіт щодо витрат коштів з бюджету розвитку міста Тернополя на проведення ремонтних робіт у школі, обґрунтувавши це тим, що розпорядниками інформації є особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб’єктів владних повноважень стосовно інформації, пов’язаної з виконанням їхніх обов’язків.
Проте, вони мабуть не помітили попередній пункт закону, у якому чітко вказано, що розпорядниками інформації є юридичні особи, що фінансуються з місцевих бюджетів, стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів. Заява уже передана до Уповноваженого. Найближчим часом очікуємо відповідної реакції.
Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, неправомірна відмова у наданні відповіді на запит тягне за собою штраф у розмірі від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У випадку повторного порушення закону – штраф від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин.

Марія ІЩЕНКО
Центр громадського контролю “ДІЙ!” у Тернополі.1 comment

 1. Даник Михайло

  Нічого з Вашої цікавості допоки ця мафія керує – не вийде, в цьому році. Набирайтеся терпіння, розкажу – чому. За “режиму” Порошенка створенол режим “таємничості” використання бюджетних коштів на всіх рівнях. Куди я тільки не звертався за останні два роки: то на мій запит відносно іншої інформації – давали відповіді різні органи, хто – з запізненням, хто – вчасно. Але на рахунок використання бюджетних коштів: всі державні органи, починаючи від КМУ, до самого низу – зайдіть на їхні офіційні веб-сайти чи РДА, чи Тода, чи любої – Львівської, Харківської обл.,
  Житомирської чи Одеської ОДА, ніде Ви не побачите звіту (своєчасно обнародуваного) про використання коштів. Ви хіба не знаєте що ВЛАДА без коштів – ДУРНА. Як вона Вам покаже використання, як вона знає, що Ви не дурні і зразу все будете бачити. А так – заднім числом – на сайт, чи відповідь письмову, а вини встигнуть “поховати” кінці в воду. Розумієте мене? Он в серпні наш губернатор видав розпорядження, що для всіх органів, державних в першу чергу всі закупи, всі торги, де сума більше 3000грн.- має бути через аукціон, по системі ПРОЗОРО. Так вони всі (голови сільрад чи районів)
  плювали на це розпорядження. Вони виконання Законів України чи Постанов КМУ відкрито ігнорують.
  Нещодавно в своїй сільраді питаю юриста :покажи мені ті додатки до 368-ї Постанови КМУ (згідно яких всім сільрадам – ОТГ підняли зарплати, і то – солідно). А він мені каже:”Довбав я ті закони і постанови, відчепися від мене”. Перше слово я трошки переінакшив, самі розумієте, з повагою до Вас. От такі у нас діла, і такі ОТГ з непідготовленими кадрами. Воєначальник, який поведе в бій непідготовлених бійців – навряд чи виграє його. Отак, Петре, не маєш ти на лаві запасних підготовлених кадрів до державної служби. І навіть не стараєшся мати їх, своїх, доморощених. То гризунів, то розведених американок з українським корінням, то ще когось знаходиш по світу, а своїх кадрів не вирощуєш. Напевно прийдеться цей пень нам викорчовувати, вже найвища пора. Кругом – кругова порука, казнокрадство, відкрита зневага до людини. Доки терпіти і для чого?? Він вже нічого НЕ ГОДЕН змінити. А раз не годен – най йде собі. Що, нема доброго провідника?? Добре подумати через свята, є.
  Тільки менше пийте, думайте більше. Може щось придумаємо разом. Спілкуйтеся більше, дружіть сім”ями, життя коротке. З наступаючим Новим роком всіх, і – особливо – дітвору. Підіть з ними на ялинку, на санкування, віддайте вільний час дітям. Щасливого Нолвого року !!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.