Тернопільські науковці розробили новітню систему приймання сигналів супутників

Поділитися

Група науковців з Тернополя розробила систему керування 5-метровою антенною станцією для прийому інформації від низькоорбітальних супутників дистанційного зондування Землі, розповів керівник проекту, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем Тернопільського національного технічного університету Михайло Паламар.

«Проект виконано за замовленням “Укроборонпрому” для заміни застарілого обладнання, створеного ще за період військово-промислового комплексу колишнього СРСР. У Центрі прийому спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, що є підрозділом Державного космічного агентства України, система керування з липня цього року проходить дослідну експлуатацію для перевірки її функціональних параметрів та надійності», – повідомив Паламар в коментарі Укрінформу.

За його словами, проект здійснено у рамках загальнодержавної цільової програми космічної діяльності України до 2022 року. Нею передбачено створення наземних станцій для приймання інформації від супутників дистанційного зондування Землі «Січ-2-1» та «Січ-2М», запуск яких планується у 2017 році. Також ці станції прийматимуть інформацію від європейських супутників згідно з міжнародними космічними програмами.

Зараз колектив науковців з Тернопільського національного технічного університету виконує нове замовлення космічного агентства України зі створення системи управління з більш складнішою 12-метровою антенною станцією.

Недержавні таємниці СБУ

Російські хакери використали проти українських військових той же вірус, що й проти Демпартії США