111

Півтисячі жителів Тернопільської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Хмельницької областей стали жертвами фінансової піраміди «Хелікс Кепітал». Принаймні на сьогодні саме стільки людей із заявами звернулися до поліції про вчинення відносно них шахрайських дій. Загальна сума втрат склала майже тридцять мільйонів гривень, – каже старший слідчий в особливо важливих справах СУ ГУНП в області Андрій Зубко.

Нагадаємо, у ході слідчо-оперативних дій були проведені обшуки у трьох головних фігурантів справи. Арештовано 30 банківських рахунків, 12 автомобілів загальною вартістю понад мільйон американських доларів, сім елітних квартир у Тернополі та столиці, будинок в Києві, а також цінні речі на майже півмільйона гривень.

Усі троє фігурантів фінансової піраміди, внісши заставу 8,5 мільйонів гривень, сьогодні перебувають на волі, проте за їхнім місцем перебування поліцейські ретельно стежать з допомогою електронних браслетів, які одягнули на підозрюваних.

Вчора на сторінці в соціальній мережі один із власників сумнозвісного товариства поділився «чудовою новиною» про те, що в Тернополі 11 січня відкрився новий інформаційний офіс «HELIX». Поліцейські припускають, що такий крок може бути спробою повпливати на обдурених клієнтів, переконуючи тих, хто ще не звернувся до правоохоронців, – не робити цього, а заявників – відмовитися від претензій. Що натомість обіцятимуть творці фінансової піраміди – повернення коштів чи інші «бонуси» – допоки невідомо. Правоохоронці ж закликають людей не довіряти зловмисникам. Адже обіцянки повернення грошей звучали вже не раз, проте досі жодному з вкладників не було повернено ні копійки, повідомляє відділ комунікацій ГУНП Тернопільської області

1 comment

  1. Даник Михайло

    Добре що вже мені відомо прізвище слідчого по особливо важливих. Колись, в 80-ті минулого століття
    (але при бажанні верхівки) два особоважні слідчі Генеральної прокуратури СРСР -Гдлян і Іванов за 4.5 роки з Середньої Азії з її бакшишами й калимами, корупцією всіх мастей, зробили ляльку, якою, на наш погляд є теперішня Європа з її застарілими стереотипами. Ми ще й на порядок не піднялися до європейських цінностей. Влада місцева й загальнодержавна, за обласну – мовчу, самі знаєте, дуже не любить ПРАВДИ в ЛОБ. Закриває облікові записи критично налаштованих громадян, блокує телефонні номери, ч/з які можна вийти в Інтернет. Самий Інтернет відключає, щоб ніхто нічого не сказав, не запитав, не запідозрив “нє ладноє”. Починаючи від скалецьких “воротил” і закінчуючи Ґарантом. Ніхто не хоче відкритості, громадського обговорення наболілих проблем і спільного прийняття рішення. Все робиться “втіхаря”. Кадрового резерву (відкритих списків) ніхто з громадян області в очі не бачив. Ніякі курси по підвищенню кваліфікації владою не створені, а – отже, й не функціонують. Якщо секретар сільради не вміє оформити протокол, ніким з депутатів те питання не контролюється, в кінці рішення сесії пишуть “ІНШЕ”. Депутати розійшлися, а вони що хочуть, те й “малюють” під тим соусом “Інше”, і ніхто з живих депутатів того не бачить через свою необізнаність чи байдужість. Та яке “ІНШЕ” може бути на території сільради, що ми не повинні знати а то й вмішатися ?? Яке інше?? Так державу не побудуємо, так тільки “ізбрані” стають скоробагатьками, олігархами, власниками заводів,ґазет і параходів. Вони в подальшому будуть визначати про що Вам думати, з якої СІМкарти маєте дзвонити, і чи маєте право взагалі. А МИ СПИМО !! Законів України не читаємо, хоча б Конституцію та ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” 1997-го р.випуску. ЗУ “Про добровільне об”єднання територіальних громад” треба доопрацьовувати, того-то й Порошенко в авральному режимі й підписав його (ЗУ № 157-VIII від 05.02.2015р.) замість тодішнього голови ВРУ п,Ґройсмана. І що- не було на ту пору Конституційного Суду, не було Верховного Суду України, не було Мінюсту України. Всі “пересцяли” бо некомпетентні й “зав”язані” одним Майданом. Всі хотіли “до влади”. І тепер ще прибічників не бракує поживитися за рахунок збіднілої держави. Громадяни, прокидайтеся, не міняйте ще паспорти, виїхати не пізно. Читайте діючі закони держави й постараймося разом втілити слова національного гімну “й запануєм і ми, браття, у своїй сторонці” – в життя. Тільки на основі знань, знань законів та дотримання їх. І корупція відійде в забуття, а то їсть суспільство як іржа залізо. А ми чіхаймо те залізо, щоб воно блищало. Не шкодуйте коштів на науку ні собі ні дітям. Тільки з грамотою (англ.мови – теж) можемо з легкістю бути європейцями, на своїй землі. Вони самі прийдуть до нас на родючі чорноземи, де робучий люд і порівняно дешева робоча сила.

Напишіть відгук