111

Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради

Вчора відбулось чергове робоче засідання депутатської комісії з питань роботи житлово- комунальної галузі міста. Крім плановий питань – розглянули одне позапланове. Акцентую на ньому свою увагу тому, що це надто масштабне і соціально- важливе питання і розглядалось воно без попередження, без підготовки, так собі з пів-обороту і воно стосується чергового підняття квартирної плати (вартості послуг з утримання житла і прибудинкових територій).

На засіданні комісії я висловив своє розуміння складності сьогоднішньої ситуації в нашій країні, яка спричинила масовий відтік робочої сили за кордон, а відтак її велику нестачу в будівничій, житлово-комунальній та практично і всіх інших сферах. Як економіст , я розумію, що тягне за собою суттєве підняття мінімальної заробітньої плати. Розумію постановку питання щодо розгляду підняття тарифів.

Але багато чого не розумію. На комісії я сказав, що ми, депутати профільної комісії, не є глядачами в театрі, коли на слух, без попереднього інформування, без попередньої офіційної подачі документів, для їх вивчення, розглядаємо і хочемо приймати якесь рішення. Тим більше з такого важливого питання.

Я не розумію, чому доповідає на засіданні комісії керівник приватного підприємства ( виступив з інформацією Дереворіз М. Є.), а не керівництво чи відповідальні особи управління житлово- комунальної галузі міста. Адже вони це питання будуть виносити на розгляд виконавчого комітету і вони якраз є юридично відповідальні за оцінку точності і обгрунтованності розрахунків тарифу.

Я не розумію чому ( користуючись інформацією, яку ми отримали на засіданні комісії, а була вона без підпису, цифри зарплати , яка фактично закладена в діючому тарифі, в розрахункових матеріалах значаться нижчими на 20-25%. А це також призводить до запланованого , але вже скритого, підняття розміру квартплати. І це я також озвучив на засіданні комісіі.

Іван Сороколіт

Я не розумію, чому в доповідній записці керівників приватних комунальних підприємств вказано про проблеми із низьким відсотком ( близько 95%) збору коштів квартплати і це подано , як аргумент потреби зростання тарифу. Не дивно??? При цьому на сайті Міністерства регіональної політики і житлово- комунальної галузі України є офіційна інформація, про те, що покриття діючим тарифом фактичної собівартості послуг в нашому місті становить більше 130%, що лишній раз додатково підтверджує мої неоднорозові публічні заяви і виступи про те, що тариф у 2015 році був прийнятий , як завищений не менше ніж на 30-40%. І це також я озвучив на засіданні комісії.

Наперед, не виступаючи проти можливого підняття тарифу, (розумію, що означає таке значне підняття мінімальної заробної плати !!!), я сьогодні невідкладно офіційно подаю звернення до голови постійно діючої депутатської комісії міської ради з питань житлово- комунальних питань пана Івана Сороколіта з тим , щоб комісія “не ховалася по кущах”, не пробувала заховатись за виконкомом , не бажаючи відповідати за новий розмір тарифу на квартплату, а затребувала всі розрахункові документи та по встановленій процедурі , вже підготовлено, повторно розглянула питання щодо підняття тарифу на квартирну плату.

Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради

1 comment

  1. Даник Михайло

    То добре що в Тернополі є такий чоловік Петро, який чогось хоче осягнути, сам переконатися в правильності встановлення тарифів виконкомом. Це потім каснеться всіх квартиронаймачів, правильно робите. Піднайдіть собі сторонників, думає, це буде не складно. Складно нам тут, на низах, де народ – затурканий, дерево на голови падає в парку, вони голові звертають увагу – “прибери, зріж” – а він ніби не чує, поки на когось не впаде. А правильно встановити тарифи – то ціла трагедія для нашого керівного бомонду. Нема кому вже три роки. Три роки ніхто нічого не міняє: ні на водопостачання, ні на вивозку ТПВ, нема “спеціаліста”, прийшов з армії, але до комунальщиків не захотів повертатися на роботу. Отак і живемо в глубінці, голова кошти має, нехай різницю (збитки) ККП й компенсує. З поступлених податків. А потім приїдуть зо два хлопці з фінвідділу – й підрахують “недбальство”, бажано щоб з його кишені, бо вже, напевно, повні за минулий рік, що вже не балакає зі мною. Колись хоч трубку брав, тепер – затяжка стала, хтось штангу причепив до телефону. НЕ ГОДЄН. Нічо не годен. Чом би йшов на посаду. Це ж відкритий шлях -на посадку. Хіба хлоп того не розуміє, що збитки не так покриваються ? Хто б йому це пояснив ??Знайдемо спеціаліста.
    Але це дрібниці життя. Є важливіші теми. Як от: в кінці минулого місяця звернувся ч/з ел.пошту до ґазолінщиків, хотів подати показник лічильника газу, бо Ґройсман їх так розбалував, що вже й не ходять раз в місяць, навіть не провіряють, може я самовільно сарай опалюю (їм – паралельно). Звернувся до них на гарячу лінію: так мол і так, Ваш сайт не “приймає” показників, виправте. Минув місяць, знову заходжу на їхній сайт – то що було, те й лишилося. Невже трудно вдосконалити сайт ? Ще хтось переконався, що це є свята правда ?Відгукніться !
    Найкраще працюють в цьому відношенні енергетики, честь їм і хвала! І сайт- хороший, і контролери раз на місяць приходять. Молодці! Будьте здорові й пильнуйте роботу!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.