Папа Франциск про право доступу до питної води

Поділитися

Тисячі дітей щоденно вмирають з приводу захворювань, пов’язаних з браком води, а мільйони – змушені пити забруднену воду, або вмирати із спраги. Ці драматичні цифри навів Папа, виступаючи під час семінару у Ватикані про право доступу до питної води.

Семінар на тему «Право людини на воду. Міждисциплінарне дослідження про центральну роль державної політики у сфері управління водними ресурсами та оздоровлення довкілля» тривав від 22 до 24 лютого 2017 року. Його організувала Папська Академія наук, запросивши політиків, вчених та релігійні лідерів з усього світу, щоб розробити міжнародну стратегію управління водними ресурсами.

24 лютого у другій половині дня з учасниками зустрівся Святіший Отець. Він підкреслив, що обговорювану тему не слід вважати другорядною: вона суттєва, оскільки там, де є вода, є життя, там може зароджуватись і розвиватись суспільство, але вода повинна бути чистою та здоровою. «Право на воду визначає виживання людей та вирішує майбутнє світу», – наголосив Папа.

Посилаючись на Святе Письмо і на вчителький уряд Папа зазначив, що кожна людина має право на доступ до чистої питної води, тому держави покликані забезпечити це право за допомогою юридичних і політичних засобів, повідомляє радіо Ватикану

Він поставив риторичне питання, чи якась частина цієї поетапної третьої світової війни, якою ми тепер живемо, не відбувається задля доступу до води? «Ще поки не занадто пізно, – підкреслив Святіший Отець, – необхідно усвідомити потребу води та її фундаментальну цінність для людства й змінити цю ситуацію».

«Дбайливе ставлення до води, – зауважив далі Папа Франциск, – це необхідна умова для здійснення інших прав людини. Бог-Творець не залишає нас наодинці, коли ми трудимось заради забезпечення фундаментального права на чисту воду, але відповідальність за цю працю лежить на нас самих».
***
Папська Академія Наук запросила до Ватикану політиків, вчених та релігійних лідерів з усього світу, щоб розробити міжнародну стратегію управління водними ресурсами. Семінар на тему «Право людини на воду. Міждисциплінарне дослідження про центральну роль державної політики у сфері управління водними ресурсами та оздоровлення навколишнього середовища» триває від 22 до 24 лютого 2017 року.

Організатори зустрічі цитують слова Папи Франциска, що чергова світова війна могла б вибухнути з приводу боротьби за воду. Вони нагадують, що й досі майже 750 мільйонів людей не мають доступу до питної води

«Доступ до питної води є однією з умов гідного життя», – підкреслив, відкриваючи семінар бразилійський кардинал Клаудіо Гуммес. У зустрічі, серед інших, беруть участь, головний рабин Риму Ріккардо Ді Сеньї, міністр ісламських справ Марокко Ахмед Тоуфік, аргентинський міністр навколишнього середовища. Дводенний семінар завершиться спільною декларацією, спрямованою на те, щоб показати шляхи виходу з дедалі більше поширеної кризової ситуації, якою є відсутність доступу до достатньої кількості води.

У Тернополі відбулась прем’єра англомовної вистави “Зимова казка”

У Тернополі вбили колишнього голову облради Анатолія Жукінського