Ситуація навколо Хелікса

Поділитися


Ми поцікавились у правоохоронців стосовно ситуації з розслідуванням кримінального провадження по «Хеліксу, оскільки ходить багато різних чуток.
Одні потерпілі думають, що справа «заглохла», інші потерпілі бояться помсти і вважають фігурантів справи всесильними, ще дехто, в черговий раз повіривши в нещодавні заяви Д.Нагути про успішну діяльність компанії, чекає на повернення грошових вкладів.
Тому ми постарались дізнатись інформацію з перших вуст.
На наші запитання дав відповідь один із правоохоронців.
Чи справді «заглохла» справа?
Насправді справа не заглохла і перебуває в активній фазі розслідування. Обсяг роботи по ній досить значний, тому терміни скерування до суду розтягуються. Необхідно допитати лише потерпілих близько 500 чоловік, потім доопрацювати питання із керівництвом «Хелікса», з’ясувати ступінь їх вини. Уявіть собі який це обсяг роботи. Однак ми впевнені, що весною матеріали справи будуть скеровані до суду.
Тобто, затриманих у справі хелікса може бути більше?
Можливо. Але більше сказати поки що не можу, це таємниця слідства.
Що відбулось із основними фігурантами, чому вони вийшли на волю і як нів чому не бувало перебувають у Києві?
Згідно норм кримінально-процесуального кодексу, особа, якщо вносить заставу, їй змінюється запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Що і відбулось. Звичайно, якщо б на момент оголошення підозри трьом фігурантам справи у правоохоронців було 500 заяв від потерпілих, як є зараз, звісно що сума застави для підозрюваних була б значно більшою. Але на той момент прокуратура не могла просити більшу заставу. Тому фігуранти зараз перебувають на волі, однак виїзд за кордон їм не дозволено, перебувають вони у браслетах, які відслідковують їх місце перебування, тобто вони під слідством. Щоправда, апеляційний суд не підтримав прокуратуру та скасував умову перебування підозрюваних лише у Тернополі. Це дало їм змогу перебратись у м. Київ. Звісно це негативний фактор, однак на рішення суду ми на жаль повпливати не можемо.
Добре, а що може завадити у розслідуванні і як взагалі оцінюєте бажання правоохоронців довести справу до логічного завершення?
Коли стикаєшся з людьми, які віддали останнє в Хелікс, дехто продавав квартири, дехто брав кредити в банку, от тоді розумієш, що насправді натворили керівники Хеліксу. А ось останній випадок кричущий – на Рівненщині нещодавно померла заявниця, яка вклала у хелікс останні заощадження, не буду вказувати суму, – залишила сиротами 6 дітей. Скажіть, яке відношення правоохоронців може бути до шахраїв? Однозначно – наказати, так щоб іншим не було повадно.
А на рахунок «завадити». Думаю може лише одне – якщо справу заберуть на досудове розслідування у Київ. Боюся щоб вона там не «загубилася».
А що існує така можливість, щоб справу забрали?
Теоретично вона існує, хоча позбавлена логіки. Адже 95% заявників у справі це мешканці Західної України із центром у м. Тернополі. Тому логічно, щоб вона розслідувалась саме тут.
Ще питання, яке цікавить багатьох заявників. Чи реально повернути кошти?
Частково, реально. Повністю всі вкладені суми, думаю ні. Надіюсь тепер всі розуміють, що гроші з нічого не народжуються. А згадайте скільки їх було витрачено на красиве життя керівництва піраміди.
Багато майна арештовано ще першою судовою інстанцією. На жаль, зараз рішення судів апеляційної інстанції не завжди приймаються на нашу користь. Тому хотілося більше уваги преси до цього процесу, а від потерпілих громадянської активності і віри в нашу роботу.
Дякую. Бажаємо успіху.

Поліцейські затримали злодійку дорогої косметики

У Тернополі водій автомобіля “Ford Transit” врізався у припарковані автомобілі та втік