Залежність від наркотиків – це нова форма рабства

Поділитися

Наркотики – це рана нашого суспільства. Вони захоплюють у свої сіті безліч жертв , які втрачають свободу, потрапляючи у цю нову форму невільництва. На цьому наголосив Папа Франциск, зустрічаючись 24 листопада 2016 року з учасниками міжнародної зустрічі, яка проходила у Ватикані на тему «Наркотики – проблеми і рішення цього світового лиха».

Конференція, в якій брали участь коло 60-тьох фахівців – вчених, дослідників, лікарів, делегатів ООН та суспільних діячів, серед яких і королева Швеції Сільвія, була організована Папською академією наук. Згідно із статистикою, майже 259 мільйонів людей у всьому світі вживають або будь-коли вживали наркотики.

Звертаючись іспанською мовою до учасників цієї міжнародної зустрічі, Святіший Отець закликав їх далі прямувати вперед, не припиняючи свого служіння на благо тих, хто страждає від наркозалежності. До прірви наркоманії приводить багато факторів, підкреслив Папа: «Відсутність сім’ї, соціальний тиск, пропаганда з боку наркоторговців, прагнення до нових вражень. У кожного наркомана своя особиста історія, яку потрібно вислухати, зрозуміти, полюбити і, наскільки це можливо, зцілити і очистити. Не можемо ставати несправедливими і класифікувати їх немов би вони були зіпсованими чи небажаними предметами: необхідно цінувати гідність кожної людини, щоб змогти її зцілити».

Стосовно боротьби з наркоторгівлею та організованою злочинністю Папа Франциск закликав піддати ґрунтовному контролю схеми корупції та відмивання брудних грошей, починаючи з дрібного продажу наркотиків до найскладніших форм, які приховані в фінансовому капіталі і в банках, які займаються відмиванням «брудних» грошей. Але, якщо йдеться про те, щоб відкрити мережі наркоторгівлі, виникає слово з п’яти букв: мафія, яка не тільки вбиває тих, що є невільниками наркотиків, але навіть не зупиняється перед вбивством тих, хто бореться проти рабства наркотиків.

Його Святість зазначив, що необхідні соціальні програми з охорони здоров’я, на підтримку сім’ї і особливо у сфері освіти: «Цілісне виховання людини є пріоритетним завданням: люди повинні володіти засобами розпізнавання», а це найкраща профілактика. Папа Франциск закликав держави приймати закони, здатні допомогти повній реабілітації жертв наркоманії: «Ця боротьба нелегка, особливо коли до неї ставляться серйозно і піддаються загрозам, але мова йде про захист всього людства, захист молоді й дітей».

У Тернополі вбили колишнього голову облради Анатолія Жукінського

O.Torvald представлятиме Україну на Євробаченні-2017