• У Кременці відбулось наймасштабніше прибирання у місті
  • У Кременці відбулось наймасштабніше прибирання у місті
  • У Кременці відбулось наймасштабніше прибирання у місті
  • У Кременці відбулось наймасштабніше прибирання у місті
  • У Кременці відбулось наймасштабніше прибирання у місті
  • У Кременці відбулось наймасштабніше прибирання у місті

“Весняне пробудження по-кременецьки” – під такою назвою 15 березня 2017 року стартувало наймасштабніше прибирання у місті.

Організаторами даної акції виступила Громадська організація «Молодь Кременеччини» та Кременецький педагогічний коледж КОГПА ім. Тараса Шевченка.
В акції взяли участь близько 280 волонтерів – практично всі вони є студентами та викладачами Кременецького педагогічного коледжу КОГПА ім. Тараса Шевченка та академії.
Також долучилися активісти ГО «Молодь Кременеччини», ГО «Кременецька екологічна ліга», працівники Кременецького ботанічного саду, Кременецько-Почаївського ДІАЗу, Національний парк «Кременецькі гори», Кременецька райдержадміністрація, лісник заповідника «Медобори» – Мирон Стрілецький.
Прибирання здійснювалося на чотирьох локаціях: г. «Дівочі скелі», підніжжя Замкової гори, г. Воловиця та ліс за Кременецькою школою-інтернатом.
Спільними силами волонтерів по 4 локаціях було зібрано близько 3,5 тонн сміття, яке не підлягає переробці.
В рамках даної акції відбулося висадження дерев, а також були проведені краєзнавчі екскурсії та фотофлешмоб.
Виносимо подяку всім хто знайшов час та долучився до акції.

1 comment

  1. МИХАЙЛО

    Видиш, Кременець на півночі, там холодніше, то й люди краще думають, бо мають голови, свої, на плечах, ще до виборів – вибрали собі ватажка, той користується авторитетом, організував, при потребі – коштами підстрахував, і – щось робиться. А ми дурні, наприкінці року не мали куди “впіхнути” невідомо звідки “взявшиеся деньґи”, бо плану бюджетних надходжень і досі неспроможні зварґанити. Та які плани – звіту голови ОТГ про свою діяльність на посаді за попередній рік ніхто не чув і не бачив в очі. То втиснули грошики в придбання мусоровозки і трактора з січкарнею, щоб била ріщя на дрова. А й досі та вся нова техніка “не задействована”, бо такий в нас голова, в нас бідних і безголових. Ой патку, мій, патку, Як з пісні :”мамо, я – дурна”. А цілий парк стоїть допоки-що в оренді, 26 гектарів (3,5 га – в оренді турбази), є чим опікуватися, і та вся техніка мала хіба що в вихідні дня тижня простоювати, тим більше, що дворічне ріщщя вже давно на землі. А грубі ковбани (є й по 60-75 см в діаметрі) аж мохом поросли. Сухостою і падалиці стільки, що якщо те все повичищати, то чи й з 50 живих дерев залишиться. А ВОНИ (я з повагою, вони) навіть не спромоглися за цілу зиму (ну не зовсім цілу, там же свят було до грома) ВЗЯТИ ПИСЬМОВИЙ ДОЗВІЛ від Міністерства охорони природи. Від Міністерства охорони пам”яток історії і культури вже не треба, бо такого міністерства вже нема. Й необов”язково їхати в Київ за тим дозволом. Треба було тільки грамотно звернутися до них, а ще краще – попросити їхнього джиґіта, хай приїде, подивиться, поцехує ті дерева, які можна видалити – і взяти ДОЗВІЛ. Перед тим, як відвезти його до поїзда в Кам”янець – добре напоїти, щоб не знав де він був і що він зробив. І – бензин через дорогу, “скомпанував” файну бригаду, провів відповідний інструктаж (під розписку, звичайно) та взятися до роботи. І на початок весни – всі сухостої порізані, попиляні, лежать біля виходу з парку, обліковані, твердіші і без ґудзів дерева – на пилорамі, ріщя – в кухні і котлі, гроші – в касі. В парку – трактор вириває коріння, пияки – оббивають землю і розпилюють своїми бензопилами, щоб потім собі самі вивезли. А ГОЛОВА – послав озеленювача (посада Є, але Хто ТАМ??) за новою партією дерев на якейсь лісництво і попід ліси, де росте добрий, рівний молодняк. За одним рипом – і завдання давши, притягнути 5-6 річну ялинку, і перед ОПОРНОЮ ШКОЛОЮ раз і назавжди посадити і бордюрами обгородити. Але хто то буде робити, як той голова ще ніколи ніякого туалету чи собачої будки своїми руками не змайстрував. Не вміє, та й не береться він за таке, де грошей мало, відкату не буде. Тому й понабирав собі в помічники й порадники таких, щоб йому – не конкуренти. Пенсіонери, які й законів не читають. Навіщо їм читати, їм скоро Закон Божий треба знати. Всі йдемо туди, на 2 метри глибше як були.

Напишіть відгук