Чи можлива в Україні земельна реформа? Це вимога часу чи МВФ? Для кого вона потрібна і чи варто її боятися? Григорій Куруруза, автор дослідження приватизації ринків землі в країнах Східної Європи та Прибалтики у студії UMN з журналістами Романом Скрипіним та Данилом Яневським.

1 comment

  1. МИХАЙЛО

    При ринкових умовах існування – все моє мати свою ціну. Все. Але, вважаю, держава має достатньо рілля в своїх “тенетах”, широкому загалу воно невідоме. Намір продажу землі треба оголосити, але ще не продавати (так сказати – з відстрочкою, напр. на 3 роки). За цей час держава (її офіційні органи) мають вести широку роз”яснювальну роботу серед населення, і в першу чергу – серед ВЛАСНИКІВ земельних паїв. Паралельно : 1.Створити земельний Кадастр. (Все має бути видно: і межі сільрад, ОТГ, дороги, водойми, ліси і т.п.). Позначено – де і ЧИЄ воно. 2. Щоб запрацювали Агрохімічні лабораторії по всій Україні.Їх нема, нема кому зробити такий аналіз. Шар залягання гумусу (родючий шар) на Поліссі і в Закарпатті не такий як на Запоріжжі чи Одещині. Був всюди, де згадую, тому знаю що кажу. 3. Виявити всіх померших ВЛАСНИКІВ земельних паїв, взяти їх на облік сільрад (ОТГ), брати за них плату як беруть живі ВЛАСНИКИ (можна навіть їх віддавати на дім престарілих, школи чи лікарні, не має значення, але орендар повинен собі зарубати назавжди, що він має ПЛАТИТИ за користування ).
    4. Зобов”язати сільради, міськради, ОТГ щорічно опубліковувати
    офіційну інформацію про кількість землі (в першу чергу – ріллі), яка на її території перейшла з рук в руки (кому й скільки). Жодне рішення навіть на передачу 1 м2 землі не може прийматися без рішення сесії сільради.
    Тоді НДІ разом з всякими там Мінінфрастуктури, сільгосппродом і т.п. розробити методику продажу ріллі (і не тільки, а й в межах населених пунктів – під забудову), опублікувати в пресі, дати час громадам для сприйняття, обговорення, депутатам ВРУ – під розписку всім, нехай їдуть на округи, послухають що люди скажуть. І як все буде йти в правильному руслі – є президент (чи ВРУ) оголошуйте референдум, нехай люди визначаться. ВСІ ! Навіть ті, хто на землі не працював, не працює і працювати не буде, бо вона може за намальовані нігті залізти. А ВЛАСНИКИ паїв – в першу чергу, Вам і карти в руки, агітуйте і переконуйте ! Не кулаками чи зброєю, словами і аргументами. От тоді й до МВФ пан президент (цей чи другий, їх ще чимало буде) можете йти кланятися й щось обіцяти від українського народу. Так пишеться в 5-й Статті Конституції, панове прем”єри і президенти !

Напишіть відгук