Саме цього дня вирішили «відсвяткувати» поразку козаків на чолі з гетьманом Петром Дорошенком. 350 років тому козаки були змушені піти на принизливі угоди, тоді не вдалося об’єднати Україну. Сьогодні місцева влада вирішила, що ці угоди мають знову бути в Підгайцях.
Дивний обрали формат святкування. Піснями, танцями і самогоном відзначали смерті тисячі українців у тій війні. Зважаючи на кількість завезених нащадків Речі Посполитої, можна зрозуміти, що старалися організувати свято перемоги саме для них.
Гульки і п`янку місцева влада вирішила «подати» від виглядом розвитку туристичної Підгаєччини.
Звичайно, потрібно віддавати шану подвигам козацького війська. Але чи танцями і алкоголем це потрібно робити? Пройшов час, і сьогодні ми можемо до цього ставитися по-іншому, але чи можна було б сьогодні святкувати «Іловайський котел» танцями, алкоголем і ярмарками? Коли ще відчувається біль цієї війни, коли Герої цієї війни ще ведуть захист рідних земель? Запитання риторичне…
Підгаєччина має і героїчні події у своїй історії. У квітні 1960 року в Підгаєцькому районі відбувся останній бій підпілля з військами окупанта. Саме того окупанта, який сьогодні знову зазіхнув на Україну. Місцева влада про це забуває або не хоче пам’ятати.
Якщо ярмарок представили, як розвиток туристичної Підгаєччини, тоді до її підготовки підійшли ще більш нестандартно.
Бюджетників змусили поділитися заробітною платою. Працівників культури змусили організувати столи «закуски». Витрачені бюджетні кошти на рекламу та організацію свята.
Після такого заходу місцева влада мала б подати звіти. Скільки було витрачено на цей захід, скільки він приніс доходу в міський бюджет, які перспективи дав для туристичної Підгаєччини.
Що звітують підгаєцькі чиновники:
«А також відбувся туристичний ярмарок та фестиваль народного колориту «Підгаєччина туристична», де гості фестивалю, а саме депутат Верховної Ради України, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Тарас Зіновійович Юрик та заступник голови обласної державної адміністрації Олег Валов, мали змогу ознайомитися з особливостями народної кухні населених пунктів Підгаєччини, народними піснями, елементами побуту, звичаями».
Підгайчани, як вам розважати народних депутатів?
Після такого звіту одразу розумію, що на Підгаєччині, справді, люблять вшановувати історію минулих поколінь. Були в історії України часи, коли босий і голодний люд веселив панів на банкетах танцями і п’янками.
За бюджетні та зібрані з бюджетників кошти відсвяткували полякам перемогу, п’янку для народного депутата. А що отримала громада?
Підгаєччину також очікує реформа децентралізації. З`явиться місцева громада з місцевим бюджетом. Виникає запитання: наскільки доцільно і ефективно будуть користуватися коштами? Сьогодні вони ефективно освоюють їх.

Петро Заставецький

4 comments

 1. Іван

  Доброго дня,товариство…дуже шкода, що такі публікації замовні і передбачені для певних цілей! Проте я , як житель Підгаєччини,як людина, якій не байдужа доля нашого краю хочу сказати,що все те ,що написано журнашюжками- є цілковита дурня….Були історики з Ніжина, Києва,Луцька ,які в своїх доповідях чітко розповіли про битву, що змусило прийти Дорошенка з козаками під Підгайці і що було потім.Так,битва була програна через зрадників…не зумів Дорошенко обєднати Україну Лівобережну і Правобережну, А чи один бій в боротьбі за Незалежність Україна програла і програє…..то як ,не вшановувати молодь Крутів, загиблих під Берестечком, останній бій під Лозами також ми програли…то що….то як…..А туристична ярмарка ,то всюди вони відбуваються, бо життя продовжується…ми мусимо підтримувати традиції , показувати все, чим ми багаті…..чи сісти всім і стогнати…для чого тоді боротьба триває????????навішо нам ті аела, люди,традиції, звички…для чого дітей у школах вчити якщо нам кінець….якщо нічого не можна ,Встидно мені за тих ,ХТО ДУРНУВАТИ І НЕ БІДА В ТОМУ А БІДА В ТОМУ ЩО НАВЧИТИСЯ НЕ ХОЧЕ,.ПРиїдьте в Підгайці, поспілкуйтеся з людьми…почуйте їх…а ображати дітей, які можливо перший раз на сцені були -це по українськи…чи тих майтрів.які показали свої вміння..вшиванки,вироби з дерева чи навіть страви, яких ви ,запроданці і уяви не маєте як готують…це наша культура, давні звичаї які ви сплюндрували своїми словами….Мені шкода того часу, що я пишу вам…ви однаково не почуєте мене….але і не треба..Україна не потребує таких писак…їй і так тяжко…а ви як ті демони, ще оливи до вогню підливаєте…..Читав вас час від часу,,,але бачу, що жовч -то не для мене, протого чоловіка із села…..хай вами захоплюються подібні до вас……харкайте далі….хай щастить….

 2. Тарас

  а що тут дивного. в їхніх головах ще “союз” ходити парадами по місту і випивати на подібних заходах. їм потрібні піар і шоу. от жаль що роблять вони це на наші гроші.

 3. Ліля

  В Зборові вже не один рік “трясуть культуру”, щоб накрити стіл для місцевих чиновників. Започаткував традицію голова райдержадміністрації Ігор Яворський.В особливо незручному становищі опиняються працівники сільських будинків культури, котрі тримаються за свої, хоча й низькооплачувані, робочі місця, бо іншої роботи їм просто не відшукати. Ситуація із «добровільно-примусовими» зборами стає цинічно-абсурдною. Невже відзначати державні свята треба у вишиванці і з випивкою?

 4. Іван

  Ой то страшне…що то в Підгайцях відбувається…Головп РДА Колодницька прийшла на колегію відділу освіти привітати вчителів,а закінчила претензіями,чому не поздавали одноденного заробітку на святкуівання битви і відкриття памятника…так вчителів довбала,що аж встидно….всі в шоці..та кожен здав скільки міг….допоміг по можливості…а щоб так з претензіями…то совість треба мати…..тепер щоб отримати премію і будь які виплати стимулюючі,треба показати хто скільки на могилу здав….доки то все має продовжуватися….кругом одні жебраки……

Напишіть відгук