23 вересня в місті Підгайці, що на Тернопільщині, місцева влада зайвий раз показала свою недолугість та некомпетентність

Поділитися

Саме цього дня вирішили «відсвяткувати» поразку козаків на чолі з гетьманом Петром Дорошенком. 350 років тому козаки були змушені піти на принизливі угоди, тоді не вдалося об’єднати Україну. Сьогодні місцева влада вирішила, що ці угоди мають знову бути в Підгайцях.
Дивний обрали формат святкування. Піснями, танцями і самогоном відзначали смерті тисячі українців у тій війні. Зважаючи на кількість завезених нащадків Речі Посполитої, можна зрозуміти, що старалися організувати свято перемоги саме для них.
Гульки і п`янку місцева влада вирішила «подати» від виглядом розвитку туристичної Підгаєччини.
Звичайно, потрібно віддавати шану подвигам козацького війська. Але чи танцями і алкоголем це потрібно робити? Пройшов час, і сьогодні ми можемо до цього ставитися по-іншому, але чи можна було б сьогодні святкувати «Іловайський котел» танцями, алкоголем і ярмарками? Коли ще відчувається біль цієї війни, коли Герої цієї війни ще ведуть захист рідних земель? Запитання риторичне…
Підгаєччина має і героїчні події у своїй історії. У квітні 1960 року в Підгаєцькому районі відбувся останній бій підпілля з військами окупанта. Саме того окупанта, який сьогодні знову зазіхнув на Україну. Місцева влада про це забуває або не хоче пам’ятати.
Якщо ярмарок представили, як розвиток туристичної Підгаєччини, тоді до її підготовки підійшли ще більш нестандартно.
Бюджетників змусили поділитися заробітною платою. Працівників культури змусили організувати столи «закуски». Витрачені бюджетні кошти на рекламу та організацію свята.
Після такого заходу місцева влада мала б подати звіти. Скільки було витрачено на цей захід, скільки він приніс доходу в міський бюджет, які перспективи дав для туристичної Підгаєччини.
Що звітують підгаєцькі чиновники:
«А також відбувся туристичний ярмарок та фестиваль народного колориту «Підгаєччина туристична», де гості фестивалю, а саме депутат Верховної Ради України, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Тарас Зіновійович Юрик та заступник голови обласної державної адміністрації Олег Валов, мали змогу ознайомитися з особливостями народної кухні населених пунктів Підгаєччини, народними піснями, елементами побуту, звичаями».
Підгайчани, як вам розважати народних депутатів?
Після такого звіту одразу розумію, що на Підгаєччині, справді, люблять вшановувати історію минулих поколінь. Були в історії України часи, коли босий і голодний люд веселив панів на банкетах танцями і п’янками.
За бюджетні та зібрані з бюджетників кошти відсвяткували полякам перемогу, п’янку для народного депутата. А що отримала громада?
Підгаєччину також очікує реформа децентралізації. З`явиться місцева громада з місцевим бюджетом. Виникає запитання: наскільки доцільно і ефективно будуть користуватися коштами? Сьогодні вони ефективно освоюють їх.

Петро Заставецький

На Бучачині на території недіючого заводу упіймали крадіїв металобрухту

Павло Табаков презентував новий кліп і їде з концертом у Тернопіль