У Зборівській райдержадміністрації почалась війна між головою та першим заступником

Поділитися
Ігор Яворський

Хочу довести до відома громадськості про події, які відбуваються останнім часом в Зборівській районній державній адміністрації.
ПРОШУ усіх друзів, побратимів-націоналістів та просто чесних і порядних людей МАКСИМАЛЬНО ПОШИРИТИ цю інформацію.
З боку голови районної державної адміністрації пана Я-ВОР-ського чиниться на мене тиск з метою примусити звільнитися із займаної посади. Вчора ним було підписано розпорядження про відсторонення мене від виконання службових обов’язків на час дисциплінарного розслідування. Це передбачає, що я маю ходити на роботу, але заробітної плати мені платити не будуть. Розслідування може тривати місяць, а потім керівник може ще його на місяць продовжити. Це пряме і цинічне знущання з боку Я-ВОР-ського щодо мене. А почалося воно з червня місяця. Причина була в наступному.
6 червня 2017 року в Зборівську районну державну адміністрацію звернувся із заявою житель смт. Козова Тернопільської області Кисляченко Петро Володимирович з проханням виділити йому земельну ділянку, яка знаходиться на території Млиновецької сільської ради в районі Козацької могили. Голова районної державної адміністрації І. Яворський тоді перебував на лікарняному і я виконував обов’язки голови як перший заступник. Мною було накладено на заяву візу на керівників відділу юридичного забезпечення апарату райдержадміністрації та відділу у Зборівському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області вивчити заяву та подати пропозиції. Вже після обіду мені принесли готовий проект розпорядження голови Зборівської районної державної адміністрації «Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту на території Млиновецької сільської ради Зборівського району». Я відмовився його так швидко підписувати. Мені одразу ж подзвонив І. Яворський з претензією, чому я не підписую дане розпорядження. Йому я заперечив, що не можна так розбазарювати землю, тим більше, що дана земельна ділянка неодноразово пропонувалася районною державною адміністрацією як інвестиційна для розміщення об’єктів інфраструктури, пов’язаних зі Зборівською битвою 1649 року (дана ділянка знаходиться поряд з меморіальним комплексом Козацька могила – місце поховання козаків, які загинули у Зборівській битві – пам’яткою історії місцевого значення, включеною в Державний реєстр нерухомих пам’яток України Наказом Міністерства культури № 1224 від 28.11.2013 року під номером 1270/7-Тр). Це викличе критику зборівчан, якщо ми віддамо землю під город (0,2 га), ще й чужій людині з Козови. На що мені голова РДА відповів, що він сам підпише розпорядження (хоча, як тепер мені здається, він хотів це зробити моїми руками, а сам залишитися в стороні).
Вийшовши з відпустки, І. Яворський дав вказівку підготувати проект розпорядження. Відповідно до п. 64 Інструкції з діловедення, я повідомив про свою незгоду щодо прийняття розпорядження голови Зборівської районної державної адміністрації «Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту на території Млиновецької сільської ради Зборівського району» та виклав свої зауваження і пропозиції. Проте головою РДА І. Яворським вони були проігноровані і він підписав розпорядження та забрав його, щоб віддати заявнику.

Михайло Бігус

На мою думку, при підписанні розпорядження були допущені наступні порушення:
1. У своїй заяві від 06.06.2017 року гр. Кисляченко П. В. звертається з проханням про виділення земельної ділянки, в той же час як в проекті розпорядження йде мова про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки.
2. Земельна ділянка, на яку претендує гр. Кисляченко П. В. ніколи не належала до земель сільськогосподарського призначення, не оброблялася як рілля та не використовувалась як пасовище. До будівництва об’їзної дороги навколо Зборова це була придорожня смуга автодороги Львів-Тернопіль, яка тоді проходила через м. Зборів. Сьогодні вона заросла травою, кущами та деревами.
3. Дана земельна ділянка розташована в комерційно привабливому місці, на трикутнику, утвореному об’їзною дорогою та дорогою, що веде до міста Зборів, біля Козацької могили 1649 року – місця поховання козаків, що загинули в Зборівській битві. Викликає подив бажання отримати гр. Кисляченко П. В. земельну ділянку орієнтовною площею 0,2000 га для сільськогосподарського використання саме в цьому місці, в той же час як біля смт. Козова та в Козівському районі більш ніж достатньо землі, яку можна взяти для ведення особистого селянського господарства (при справжньому бажанні ним займатись). Факт підписання даного розпорядження та його оприлюднення на офіційному сайті Зборівської районної державної адміністрації вже викликав обурення зборівчан, які в приватних розмовах кажуть, що «Яворський продав землю біля Козацької могили».
4. Зборів – місто, відоме на всю Україну тим, що саме тут в 1649 році після Зборівської битви постала Українська козацька держава. За останні два десятка років українськими та американськими науковцями була проведена величезна робота по локалізації поля Зборівської битви та поверненню Зборову заслуженого місця в історії України. Результатом роботи стала концепція історико-культурного заповідника «Поле Зборівської битви 1649 року», проектна документація по якому була розроблена та подана до Кабінету Міністрів України в 2012 році. Проте тодішня влада відмовила у створенні заповідника у Зборові. Разом з тим цей проект має перспективу, неодноразово подавався як інвестиційний від Зборівської районної державної адміністрації, і, вірю, що після закінчення війни на сході та досягнення економічної стабілізації історико-культурний заповідник у Зборові буде створено. Земельна ділянка, на яку претендує гр. Кисляченко П. В., знаходиться на території поля Зборівської битви 1649 року (бої першої половини дня 15 серпня 1649 року, коли козацька і татарська кіннота атакувала тили польського війська), біля Козацької могили, де поховали загиблих в цьому місці козаків. Концепція історико-культурного заповідника передбачає розміщення на цій ділянці об’єктів інфраструктури, пов’язаної із заповідником та комплексом пам’яток поля Зборівської битви. Про це йде мова і в інвестиційному проекті, підготовленому Зборівською районною державною адміністрацією.
Тому передача даної земельної ділянки у власність стороннім особам:
– різко звузить можливості для створення повноцінного історико-культурного заповідника та понизить туристичний потенціал Зборова;
– викличе громадський осуд діями влади з боку громадян Зборова, науковців та краєзнавців;
– покаже недалекоглядність районної державної адміністрації, яка не дбає про майбутнє та перспективу громади Зборівщини.
Після чого з боку голови районної державної адміністрації в мою сторону почалися вчинятися дії, які я оцінюю як засіб тиску на мене як держслужбовця та посадової особи.
З його ініціативи мене було виключено з усіх комісій та робочих груп, які я очолював: робочої групи вивчення стану справ у галузі земельних відносин, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, виявлення фактів використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів; робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення; конкурсної комісії з заміщення вакантних посад в райдержадміністрації. Це було зроблено, коли я перебував у відпустці.
Вийшовши з відпустки 24 липня одразу ж зіткнувся з «особливою увагою» до своєї персони.
Майже кожен день голова районної державної адміністрації видає мені письмові доручення, які я маю виконувати. За результатами виконання маю написати доповідну записку та надати фото звіт.
Так 24 липня за дорученням голови районної державної адміністрації № 38 від 21 липня 2017 року «Щодо обстеження об’єктів» я мав здійснити об’їзд об’єктів, на яких ведуться ремонтні роботи за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій: клубів в селах Кабарівці та Метенів, школі І-ІІ ступенів с. Ярчівці та гімназії в м. Зборів. Виконуючи доручення, я взяв з собою начальника відділу економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю районної державної адміністрації Башуцького В. В., начальника відділу освіти районної державної адміністрації Назарчук М. М., начальника відділу культури та туризму районної державної адміністрації Кухаришин Г. В. Але тільки ми заїхали в Кабарівці, як до кожного із вищезгаданих осіб особисто передзвонив Яворський І. Б. з претензією, чого це вони поїхали зі мною в об’їзд. Після огляду клубів в селах Кабарівці та Метенів Башуцький В. В., Назарчук М. М. та Кухаришин Г. В. були викликані в кабінет голови районної державної адміністрації та буди змушені писати письмові пояснення, чому вони поїхали зі мною в об’їзд. Після чого Яворський І. Б. заборонив їм далі мене супроводжувати і гімназію та школу в с. Ярчівці я відвідав самостійно. Після повернення я також дізнався, що Яворський І. Б. заборонив усім працівникам районної державної адміністрації та її структурних підрозділів покидати приміщення своїх установ без його особистої згоди.
Через постійні стреси я захворів і з 21 по 30 серпня перебував на лікарняному. Вийшовши з лікарняного, знову отримав «іменні» доручення, абсурдні у виконанні. Зокрема, згідно доручення № 48 від 21.08.2017 року мав об’їхати протягом семи днів усі села району, зустрітися з керівниками фермерських господарств, власниками, які одноосібно обробляють земельні частки (паї), головами базових рад, головами об’єднаних територіальних громад та виконувачами обов’язки старост, керівниками інших комерційних структур району по питанню створення нових та забезпечення ефективності функціонування існуючих кооперативів з вирощування, заготівлі та організації переробки сільськогосподарської продукції (для довідки – в нас 92 населені пункти та майже 40 великих і середніх агропідприємств).
Також працівники райдержадміністрації неофіційно скаржились мені, що голова районної державної адміністрації заборонив їм брати участь у моїх поїздках та допомагати у роботі.
04.09.2017 року Яворський не пустив мене на щотижневу понеділкову відео нараду, на що я зробив йому зауваження, що він перевищує свої повноваження.
Цього ж дня за його вказівкою було підготовлено, а 5 вересня ним підписано розпорядження щодо відсторонення мене від виконання службових обов’язків.
Сьогодні 6.09.2017 року Яворський скликав дисциплінарну комісію, де заставив мене писати пояснення, чому я не виконав його резолюцію на листі, хоча я в цей час був на лікарняному. На підставі цього мені мають дати дисциплінарне стягнення.
Скоро вже три роки як я працюю в районній державній адміністрації. До цього часу жодних зауважень до моєї роботи не було.
Я винний. Бо довго мовчав та закривав очі на дії Я-ВОР-ського. По землі, по тиску на аграрників, по зневажливому ставленні до людей. Багато про що можна говорити і писати. Я не витримав, коли він зачепив справу мого життя – увічнення пам’яті Зборівської битви. Проте на мої зауваження та прохання зупинитися отримав тиск, який не дозволяв собі жоден попередній голова райдержадміністрації до своїх підлеглих.
Я не тримаюся за посаду і піду з неї, бо робити в таких умовах не можу і не хочу. На всі мої прохання і звернення до голови ОДА він мовчить. Може хоч тепер почує та забере Я-ВОР-ського зі Зборова, бо тут пересічний народ вже його ненавидить.
Я прошу вибачення в усіх, на кого здійснював тиск моїми руками пан Я-ВОР-ський. Вибачте мені, я тепер відпокутую свою провину тим, що відчуваю те саме, тільки в більшому вигляді, з його боку.
Також закликаю усіх, хто став жертвою свавілля з боку Я-ВОР-ського не мовчати, а писати відповідні звернення до Тернопільської обласної державної адміністрації та Адміністрації Президента України. І не просто писати, а оприлюднювати їх. Зло боїться світла, і завжди буде покаране. Як казав священик на проповіді, можна скільки завгодно дурити людей, але Бога не обдуриш.
Я-ВОР-ський, який прийшов до влади на хвилі Революції Гідності, та який завдячує посаді Героям Небесної Сотні, сам перетворився на те зло, проти якого вони боролися та померли. Як у відомій східній казці, рицар, який вбив дракона, що тероризував людей, за деякий час сам перетворився на дракона.
Він не цінить людей, не цінить дружбу. Люди для нього знаряддя. Я два з половиною роки працював з ним, терпів, думав зміниться, але коли посмів заперечити, бо він захотів віддати земельну ділянку біля Козацької могили під город (0,2 га) для якогось хлопа з Козови, то на мене почався тиск і переслідування, щоб мене звільнити з роботи.
Я не тримаюся за посаду, бо прийшов на неї, щоб щось зробити для району. Я-ВОР-ський тут чужий і за останній рік він яскраво довів, що йому байдужий Зборів.
А для всіх працівників районної державної адміністрації, чиїми руками Я-ВОР-ський через дисциплінарну комісію мене пресує, хочу нагадати слова: «Не бійся друзів, вони можуть лише зрадити, не бійся ворогів, вони можуть лише вбити. Бійся байдужих, бо через них робиться і перше, і друге.»
До свого звернення додаю фотокопії розпорядження по землі біля Козацької могили, а також «зразки» доручень та резолюцій Я-ВОР-ського, а також сьогоднішього пояснення.

Михайло Бігус


Через помилку в написанні прізвища селянин не міг здати в оренду свою землю

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення