Спалювання листя є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану у населених пунктах. Багато людей мають алергію на дим, тому з початком осені суттєво зростає захворюваність. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. З димом у повітря виділяються пестициди та радіонукліди, які накопичуються протягом року.
Разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини, накопичення яких в органах дихання може стати причиною онкологічних захворювань.
Подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти збудникам захворювань.
Спалювання сухої рослинності становить суттєву загрозу навколишньому середовищі – з листям згорають зимуючі комахи, такі як сонечка, руйнується ґрунтовий покрив, зокрема, вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми, відбувається збіднення ґрунту, а також знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижчі частини дерев та кущів, в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.
Виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, зростає загроза лісових пожеж і загорання житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення дорожньо-транспортних пригод на дорогах.
Спалювання сухої рослинності є прямим порушенням законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря».
Громадян-порушників цих законів чекає покарання у вигляді штрафу в сумі від 340 до 1360 гривень.
Тому не будьмо байдужими до стану власного здоров’я, збережімо природу та зекономимо сімейний бюджет.