111

У вівторок, 17 жовтня, о 9:30 біля приміщення Тернопільської обласної ради (Грушевського, 8) активісти та представники різних політичних сил вимагатимуть від керівництва області невідкладно звернутись до Верховної Ради України з вимогою ухвалити законопроекти щодо зміни виборчих правил (№1068-2), обмеження депутатської недоторканності (№6773) та створення антикорупційного суду (№6011). Всеукраїнська акція з вимогою проведення Великої політичної реформи відбудеться одночасно у столиці під стінами Верховної Ради України та усіх обласних центрах України.

Зміна виборчих правил передбачає скасування змішаної виборчої системи, створеної 2011 року в інтересах режиму Януковича, та впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками. Для цього необхідно невідкладно ухвалити законопроект №1068-2. Це важлива частина Коаліційної Угоди, міжнародне зобов’язання України та передвиборча обіцянка Президента Порошенка, що є запорукою якісного оновлення політичної еліти України.

Про необхідність створення Антикорупційного суду свідчать десятки переданих до Соломянського суду корупційних справ щодо політиків топ-рівня, які чинні служителі Феміди просто неспроможні оперативно і неупереджено розглядати. Сьогодні в парламенті знаходиться законопроект №6011, що врегульовує створення відповідних судових інституцій. Натомість, команда Президента Порошенка посилено проштовхує запуск антикорупційних судів у формі палат, що нічим не відрізнятимуться по формату роботи від діючих судів.

Обмеження недоторканності народних депутатів (законопроект №6773), з одного боку, дозволить притягати їх до кримінальної відповідальності на загальних підставах, з іншого – збереже індемнітет – відсутність можливості переслідування за наслідками їх політичної позиції та висловлювань.

Спікери акції:

Юлія Ковальчук, координаторка руху ЧЕСНО у Тернополі (ГО CentreUA);

Василь Томчишин, співголова ради коаліції ГО “Тернопільський центр реформ”;

Анжела Кардинал, співголова ради коаліції ГО “Тернопільський центр реформ”;

Андрій Грицишин – керівник осередку ПП «Об’єднання «Самомоміч» у Тернополі, депутат міської ради;

Петро Ландяк, лідер фракції “Громадянська позиція” в міській раді;

Віталій Хоркавий, в.о. голови Тернопільскої міської ПО ВО “Своода”;

Олег Грушицький, голова Молодіжного крила ПП «Об’єднання «Самопоміч» у Тернополі;

Марія Іщенко, журналістка ГО “Центр моніторингу та аналітики”;

Богдан Попович, ГО “Молодіжне об’єднання “Файне місто”;

Ірина Яремчук, голова ТМО “Української галицької партії”;

Крупа Любомир, заступник голови обласної ради;

Рустам Ергешов, координатор ВІ “Активна громада” в Тернополі;

а також інші активісти та політики.

1 comment

  1. Даник Михайло

    А що ми вже не пам”ятаємо такого з “Весілля в Малинівці”?? Кашкет кокардою то в той бік, то назад. Видно, одумався чоловік, раз з народом хоче йти “в ногу”. Тільки щоб “живо не йшов”, можна зашпортатися…

Напишіть відгук