З ким Тернопільщина торгує?

Поділитися

Зовнішня торгівля послугами області у січні–вересні 2017 року

Обсяги експорту та імпорту послуг області у січні–вересні 2017р. становили відповідно 41,4 млн.дол. США та 5,9 млн.дол. Порівняно з січнем–вереснем 2016р. експорт зменшився на 39,3%, імпорт збільшився на 40,6%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 35,5 млн.дол.
Зовнішньоторговельні операції послугами область здійснювала з партнерами із 89 країн світу. Експортні послуги надавали 45 підприємств області, імпортними користувалося 48.
Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті послуг була Польща (63,8% обласного експорту та 38,3% обласного імпорту).
Вагомі обсяги експорту послуг здійснювались до Швеції, Нігерії, Гани, США, Швейцарії, Німеччини, Азербайджану, Естонії та Єгипту, імпорту послуг – з Німеччини, Данії, Бельґії, Кіпру, Швеції, Великої Британії, Австрії та Італії.
До країн Європейського Союзу експорт послуг становив 83,3% від загального обсягу експорту, імпорт послуг з цих країн – 93,8% від загального обсягу імпорту.
Основу структури експорту-імпорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні, ділові та послуги, пов’язані з подорожами, повідомляє головне управління статистики
у Тернопільській області.

***

Обсяги експорту та імпорту товарів області у січні–вересні 2017р. становили відповідно 262,8 млн.дол. США та 267,6 млн.дол. Порівняно з січнем–вереснем 2016р. експорт збільшився на 25,3%, імпорт – на 33,4%. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 4,8 млн.дол.

Суб’єкти господарювання області здійснювали операції в зовнішній торгівлі товарами з партнерами із 102 країн світу.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті була Польща (52,3% обласного експорту та 45,7% обласного імпорту).

Вагомі обсяги експортних поставок здійснювались до Білорусі, Нідерландів, Німеччини, Єгипту, Казахстану, Індії, Швейцарії та Саудівської Аравії, імпортних надходжень – з Німеччини, Литви, Китаю, Італії, Угорщини, Франції, Швейцарії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 69,3% від загальнообласного обсягу експорту, імпорту – 82,7% від загальнообласного обсягу імпорту.

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі області складали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, засоби наземного транспорту, крім залізничного, живi тварини; продукти тваринного походження, мінеральні продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, рiзнi промислові товари, жири та олії тваринного або рослинного походження, недорогоцінні метали та вироби з них, повідомляє головне управління статистики у Тернопільській області

У Бережанах вшанують пам’ять патріарха Йосипа Сліпого

Водію під кайфом загрожує штраф 40 тисяч гривень та 10 років без права керування авто