Мабуть, неправильно буде казати «православне Різдво», «католицьке Різдво»… Точніше буде говорити про старий стиль і новий стиль, про західний і східний.
Хоча б тому, що з 13 помісних православних церков світу, які перебувають у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом, лише 3 з них (Російська православна церква, Грузинська православна церква, Сербська православна церква) відзначають Різдво Христове 7 січня. Інші, а їх – абсолютна більшість, святкують 25 грудня. Уже навіть не кажучи про римо-католиків і протестантів.
Тому, у разі появи ініціативи Української Греко-Католицької Церкви про святкування Різдва 25 грудня разом з абсолютною більшістю християн світу, готовий вітати таке рішення. Тим більше, знаю з розмов, що цього року, 25 грудня, значна частина українських греко-католиків планує відвідати римо-католицькі храми.

Андрій Магера

2 comments

  1. homo vulgaris

    Підтримую думку п. Магери. Було б добре, якби авторитетні люди в Україні створили ініціативну групу по переходу релігійних громад на Григоріанський календар, бо тупцювання вже і молодого Святослава Шевчука, його заяви “не на часі”, одночасне використання Юліанського календаря з московським патріархатом ставлять під сумнів, особливо в теперішній час, наші Євроустремління і виглядають, м”яко кажучи, неоднозначно. Думаю, що більшість вірних УГКЦ та й УПЦ КП готові до цього.

  2. Даник Михайло

    Трошки треба ще провести РОЗ”ЯСНЮВАЛЬНУ роботу серед населення – і люди не будуть проти. Тим більше, що 25 грудня – вже вихідним признано на державному рівні.

Напишіть відгук