Як зареєструвати право власності на нерухоме майно, розташоване в зоні АТО?

Поділитися

Відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 реєстрація права власності та інших речових прав (наприклад, права користування землею або будівлею) на нерухоме майно, що розташоване в межах території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, проводиться незалежно від місцезнаходження такого майна.
З метою забезпечення та захисту прав та законних інтересів власників, інших правонабувачів нерухомого майна, надання послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Міністерством юстиції України 28 березня 2016 року прийнято наказ № 898/5 «Про врегулювання відносин, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно, що розташоване на тимчасово окупованій території України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 березня 2016 року за № 468/28598.
Даним наказом правила такої реєстрації поширюються і на нерухоме майно, що розташоване на непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей.
Державна реєстрація обтяжень речових прав (заборона розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном) проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ:
до будь якого територіального органу Міністерства юстиції, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад та нотаріусів.
Органи державної реєстрації та нотаріуси після проведення реєстраційних дій передають реєстраційні справи у паперовій формі:
• Головному територіальному управлінню юстиції у Херсонській області (щодо майна, яке розташоване в межах території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя),
• Головному територіальному управлінню юстиції у Донецькій області та Головному територіальному управлінню юстиції у Луганській області (щодо майна, яке розташоване в межах тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей).

За результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.
Після проведення реєстраційних дій та внесення відповідного запису до Державного реєстру прав, формується витяг з такого реєстру та розміщується на веб-порталі Мін’юсту. Там його можна знайти в будь-який час і за необхідності роздрукувати.
За бажанням заявника реєстратор/нотаріус може роздрукувати витяг без використання спеціальних бланків з проставленням підпису та печатки.
Тобто витяг з реєстру, що підтверджує проведення реєстрації права власності може бути у 2-х формах: в електронній та паперовій, що мають однакову юридичну силу.

ВАЖЛИВО!
Набуття та припинення права власності на нерухоме майно, яке знаходиться на тимчасово окупованій території, здійснюється відповідно до законодавства України за межами тимчасово окупованої території. Будь-який правочин щодо нерухомого майна на території Криму, у тому числі щодо земельних ділянок, вчинений з порушенням вимог цього Закону, інших законів України, вважається недійсним з моменту вчинення і не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його недійсністю.
Державні реєстратори та нотаріуси не приймають документи, видані на тимчасово окупованій та непідконтрольній території України, повідомляє головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

Патрульні допомогли літній жінці потрапити додому

П’яний зумів, а комунальники ні: житель Дедеркал Шумського району почистив сільські дороги від снігу на краденому тракторі