Через неправдиві оголошення в інтернеті потерпіло четверо жителів Тернопільської області

Поділитися

 Всі вони довірившись невідомим перерахували кошти за обраний товар. Як наслідок аферисти ошукати користувачів сайту-оголошень за суму більше 23 000 гривень.

Шахраї діють за простою схемою, перед відправкою товару поштою вони просять або аванс, або 100%-ву передоплату. Після надходження коштів, зловмисник зникає: вимикає засіб зв’язку та стирає оголошення про продаж того чи іншого товару.

На такий шахрайський гачок потрапило двоє жителів обласного центу. Чоловіки знайшли інформацію про продаж зацікавленого товару на сайті «OLX». 27-річний парубок перерахував 7980 гривень за телевізор, а 57-річний тернополянин 1023 гривень за придбання коліс до трактору. Товар краянинам так і не надійшов.

Ще два факти шахрайства задокументували працівники Збаразького та Лановецького відділень поліції. Один із потерпілих втратив 2750 гривень так і не отримавши бажаний двигун до іномарки.

А ось житель Збаражу втратив аж 11 600 гривень. Чоловік замовив комп’ютерні комплектуючі. Встановивши чоловік зрозумів, що його ошукали, адже деталі були несправні. За допомогою краяни звернулись до працівників поліції.

Правоохоронці нагадують мешканцям Тернопілля правила безпеки. Вони загальні і однаково підходять як потенційним продавцям, так і потенційним покупцям.

Перевірте інформацію про продавця або покупця. Найпростіше – вбити наявну у вас інформацію (прізвище, номер телефону, номер картки) в пошуковик і перевірити, чи є про нього відгуки в інтернеті.

Перед тим, як відправити передоплату за товар, зверніть увагу на дату реєстрації продавця на майданчику. Якщо він зареєстрований не більше пари місяців, а, тим більше, пари тижнів – це привід насторожитися.

Зверніть увагу, що в оголошенні може бути зазначений номер телефону, а вам передзвонюють з іншого. В такому випадку “пробити” через пошуковики має сенс обидва номери.

Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте телефонуйте на лінію «102».

Краденими плитами встелив подвір’я

Управління СБУ в Тернопільській області запрошує вступників на навчання у провідному вищому навчальному закладі