111

По телевізору багато казали про те, що Мін’юст прийняв закон, який примусить чоловіків, які не платять аліменти, зробити це, або до них буде застосоване серйозне покарання. Мій колишній чоловік вже кілька років ні копійки не дає нам з дитиною. Поясніть, що саме його очікує за новим законом.
Оксана Муляр

Проблема безвідповідального ставлення батьків до утримання своїх дітей, дійсно, є однією з найбільш актуальних в Україні. На обліку виконавчої служби Міністерства юстиції перебуває майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів. З них понад 90 тисяч стосуються боргу, який перевищує 6 місяців.
І це при тому, що лише за минулий рік державними виконавцями Мін’юсту стягнено понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах на користь 576 тисяч дітей.
Вирішити проблему без законодавчих змін було неможливо. Тому Мін’юст розробив законопроект №7277 #ЧужихДітейНеБуває про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів.
Документ підтримала Верховна Рада України та підписав Президент України. 6 лютого цього року Закон вступає в силу.
Які нові засоби впливу запроваджує закон?
Спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Законом на виконавця покладається обов’язок встановлювати таке обмеження без участі суду.
Крім того, з моменту вступу у дію закону злісних неплатників буде обмежено у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною зброєю та у праві полювання.
Той із батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку.
Всі ці обмеження застосовуватимуться до повного погашення заборгованості.
Окрім цього, для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи. Оплата за такі роботи йтиме на погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Чи до всіх боржників будуть застосовуватися такі заходи?
Важливо звернути увагу на те, що ці положення Закону застосовуються лише до злісних неплатників аліментів – борг яких перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.
Водночас, ми не збираємося залишати недобросовісних батьків без засобів заробітку чи нормального життя.
Для прикладу, тимчасове обмеження у праві користування транспортними засобами не може застосовуватися до боржника якщо:
керування транспортними засобами є для боржника основним законним джерелом доходу;
у разі використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю;
у випадку проходження боржником військової служби;
розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліменти.

У таких випадках рішення щодо застосування обмежень визначатимуться окремо, враховуючи всі обставини.
Скільки коштує звернення до суду з вимогою стягнути борг?
Відповідно до прийнятих змін батьки, які подають заяву щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів, звільняються від сплати судового збору.
Куди звернутися, щоб отримати детальну консультацію?
Консультацію з цих питань Ви можете отримати у Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, тел. 52-22-92, 52-23-42

7 comments

 1. Аноним

  Це все брехня. Уже 8 рік ні копійки не платить, а за кордон іде, іні поліція нічого не робить ні юстиція.

 2. Світлана

  Борг 50 тисяч грн і нічого боржнику не роблять.Виконавець каже, що він нічого не може вдіяти.Для кого пишуться закони??????

 3. Аноним

  Борг більше 70 тисяч. Зверталася з заявою в поліцію, мені сказали що якщо батько хоч якісь кошти іноді надсилає то ніхто нічого йому не зробить. Це сума за чотири роки після розлучення. Рішенням суду батькові призначено виплачувати по 1.200 гривень на дитину щомісячно. У нас два неповнолітні сина

 4. Аноним

  Брехня,не копiйки не отримала за 15 рокiв,а юстицiя каже що закони прийнятi лише на паперах,де я уже не зверталась ,юстицiю,полiцiю,прокуратуру,кругом посилають на ….
  😱

 5. Аноним

  Закони не діють, ні копійки не сплачує, вже три роки, виконавча служба нічого не робить, а колишній чоловік , щей в не тверезому стані їздить за кермом і немає кому пожалітись! Хто не байдужий допоможіть в цій ситуації, вже набридло бігати по кабінетам!

 6. Наталія

  Така ж сама ситуація з аліментами, борг великий, боржник перебуває в Закарпатській області, а я в Київській області, виконавча служба в них працює по принципу, хто місцевий, то і правий. Повиставляли постанови на сайті виконавчої служби, що боржник не може виїжджати за кордон, а він виїхав, О ТАК В НАС ПРАЦЮЮТЬ ЗАКОНИ!!!!!

 7. Юлія

  у чоловіка борг 113000грн. вже куди тільки не зверталась, а йому ніхто нічого зробити не може.Майна особистого не має, все на його теперішній дружині. Працює не офіційно. ЩО РОБИТЬ?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.