У Тернополі перевізники незаконно беруть кошти зі студентів та учнів?

Поділитися

Введення електронної системи обліку пасажирів в громадському транспорті Тернополя щодня демонструє недоліки в розрахунках чиновників міськради та у їх відносинах із перевізниками. То валідатори в автобусах не працюють, то пенсіонерів знову не задовільнили кількістю пільгових місць, то маршрутники взагалі страйкують.
В соцемережах постійно обговорюють проблеми із введенням нового, хоч і сучасного способу оплати проїзду.
Ще один недолік, який викликає лише запитання без відповідей – перевезення учнів та студентів. Не зважаючи на виготовлення цими категоріями пасажирів «Соціальних карток Тернополянина», а, отже, отримання права на оплату проїзду в сумі 2 гривні, перевізники тлумачать тариф на власний розсуд та беруть повну вартість, тобто, 4 гривні. Мотивується повний тариф тим, що учні та студенти користуються пільгами лише у дні навчання. А от у вихідні дні та у період канікул потрібно платити вдвічі більше. Але про це не йдеться в рішеннях виконавчого комітету Тернопільської міської ради.
Останнє рішення виконкому, яке регулює оплату проїзду в громадському транспорті міста під номером 709 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом в м. Тернополі при впровадженні АСООП» датоване 27.09.2017 року. В цьому рішенні члени виконавчого комітету встановили вартість проїзду для пасажирів, які використовуватимуть готівкову форму оплати. Вони будуть змушені платити 4 гривні за одну поїздку в електротранспорті або 5 гривень в маршрутному таксі.
Для тих же, хто матиме «Соціальну картку Тернополянина» виконком застосував так-звану банкетну форму та відіслав до раніше прийнятого рішення зазначивши: Для власників Електронного квитка «Соціальна карта Тернополянина» та власників не персоніфікованого проїзного квитка тривалого користування «Електронний квиток» тариф на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом у автобусах, що працюють в звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі залишити на рівні встановленого рішенням виконавчого комітету від 28.12.2016 року №1150 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в м. Тернополі».
Вже у цьому рішенні чітко сказано, що проїзд одного учня, студента (за одну поїздку) становить 2 гривні.
Таким чином, перевізники на власний розсуд збільшили вартість проїзду для учнів та студентів, а Тернопільська міська рада мовчки за цим спостерігає та не захищає інтереси жителів міста.

Рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради, оприлюднені на сайті міськради, наводимо нижче.
Рішення виконавчого комітету №709 27.09.17
Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом в м. Тернополі при впровадженні АСООП

Відповідно до Законів України «Про міський електричний транспорт», «Про автомобільний транспорт», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 року №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», наказу Міністерства інфраструктури України від 25.11.13р. № 940 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай , тролейбус)», керуючись ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи клопотання перевізників виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1.Встановити при готівковому розрахунку тариф на послуги з перевезення пасажирів електричним громадським транспортом м. Тернополя
• 4,00 грн. за одну поїздку для громадян;
2.Встановити при готівковому розрахунку тариф на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом в місті Тернополі у автобусах, що працюють в звичайному режимі руху та у автобусах, що працюють в режимі маршрутного таксі, для суб’єктів господарювання незалежно від форми власності:
• 5.00 грн. – за одну поїздку;
• 5.00 грн. – за перевезення багажу (одне місце);
3.Для власників Електронного квитка «Соціальна карта Тернополянина» та власників не персоніфікованого проїзного квитка тривалого користування «Електронний квиток» тариф на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом у автобусах, що працюють в звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі залишити на рівні встановленого рішенням виконавчого комітету від 28.12.2016 року №1150 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в м. Тернополі».
4.Для власників Електронного квитка «Соціальна карта Тернополянина», власників не персоніфікованого проїзного квитка тривалого користування «Електронний квиток» та власників проїзного квитка тривалого користування (ПКТК) тариф на послуги з перевезення пасажирів електричним транспортом залишити на рівні встановленого рішенням виконавчого комітету 28.12.2016 року №1149 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів електричним транспортом в м. Тернополі».
5.Дане рішення набирає чинності з дати повного запровадження АСООП в м. Тернополі, визначеного окремим рішенням виконавчого комітету.
6.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради В.Є. Дідича.

Рішення виконавчого комітету 1150 28.12.16
Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в м. Тернополі
Відповідно до Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 року №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», беручи до уваги звернення підприємств – перевізників щодо приведення у відповідність розміру тарифів на послуги міського пасажирського транспорту економічно обґрунтованим витратам, з метою задоволення потреб громадян у доступних, якісних і безпечних перевезеннях, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1.Встановити тарифи на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом в місті Тернополі:
1.1.у автобусах, що працюють в режимі маршрутного таксі, для суб’єктів господарювання незалежно від форми власності:
• 4.00 грн. – за одну поїздку;
• 4.00 грн. – за перевезення багажу (одне місце);
1.2 у автобусах, що працюють в звичайному режимі руху, для суб’єктів господарювання незалежно від форми власності:
• 4.00 грн. – за одну поїздку;
• 4.00 грн. – за перевезення багажу (одне місце);
• 2.00 грн. – проїзд одного учня, студента (за одну поїздку).
2.При розрахунку тарифів на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом в місті Тернополі рівень рентабельності не може перевищувати 20 відсотків.
3.Відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації оприлюднити дане рішення в газеті «Тернопіль Вечірній» та на офіційному сайті міської ради.
4.Дане рішення набирає чинності з 10.01.2017 року.
5.П.1 рішення виконавчого комітету від 17.02.2015 р. №126 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в м. Тернополі» вважати таким, що втратило чинність.
6.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради В.Є. Дідича.

Яке майно є спільною сумісною власністю подружжя?

У Тернополі буде клуб однофамільців Тарнавського