Нова схема шахраїв: хочеш повернути загублене чи втрачене – плати

Поділитися


Люди, які публікують звернення про загублені речі чи втрачених домашніх улюбленців, і одразу ж гарантують винагороду тому, хто їх знайде, ризикують стати жертвами аферистів.
25-річна тернополянка розповіла про свій досвід спілкування з аферистами. Дівчина загубила собаку і розмістила повідомлення про це в Інтернеті, а також розклеїла оголошення у своєму мікрорайоні. Незабаром зателефонував невідомий і запропонував повернути пса за поповнення його мобільного рахунку на кругленьку суму. Тернополянка зраділа, що зможе побачити свого улюбленця і без задуми перечислила обумовлену суму, а коли прийшла до місця, де їй мали передати собаку, – не зустріла нікого.
На гачок аферистів ледь не потрапило подружжя тернополян. Родина, відпочиваючи, забула на літній терасі одного з розважальних закладів дороговартісну фотокамеру. Коли спохопилися – техніки вже не було. Тоді чоловікові прийшла ідея: перш ніж звертатися у поліцію, варто спробувати самим розшукати загублену річ. Оголошення в мережі й обіцяна винагорода швидко принесли результат – зателефонував невідомий і слово в слово переказав зміст оголошення: де, що і коли було загублено. Коли ж власник фотокамери попросив назвати марку апаратури, дозвонювач спочатку спантеличено став перечислювати відомі бренди, а тоді запевнив, що не вміє читати англійською. Ще одне уточнююче запитання – і шахрай поклав слухавку.
Поліцейські радять не поспішати з оголошеннями, обіцяючи винагороду за загублену чи втрачену річ. Адже пройдисвіти швидко ведуться на подібного роду можливість отримання легкої наживи. Якщо під час розмови вас таки переконали, що дійсно знайшли те, що ви шукаєте, тоді варто настоювати на особистій зустрічі, аби з рук у руки передати вашу річ. Шахраї, як правило, не погодяться на таке, всякими можливими способами переконуватимуть вас, що спочатку – гроші, а потім – повернення. Тому будьте пильними та уважними.

Допоможіть встановити водія джипа, який збив хлопця

Як сильно дістала влада українців