Заява представника ЄС у закордонних справах і з питань політики безпеки Федеріки Моґеріні від імені Європейського Союзу щодо Автономної Республіки Крим і міста Севастополь

Поділитися

Через чотири роки після нелегальної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Російською Федерацією Європейський Союз залишається твердо відданим суверенітету та територіальній цілісності України.

Європейський Союз вкотре підтверджує, що не визнає і надалі засуджує таке порушення міжнародного права. Воно продовжує залишатися прямим викликом міжнародній безпеці з важкими наслідками для міжнародного правопорядку, який стоїть на захисті єдності та суверенітету всіх Держав.

Європейський Союз залишається відданим ідеї повного дотримання своєї політики невизнання, у тому числі за допомогою обмежувальних заходів. ЄС знову закликає країни-члени ООН розглянути аналогічні заходи невизнання згідно з Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № 68/262. Європейський Союз не визнає проведення Російською Федерацією виборів на Кримському півострові.

Нинішня мілітаризація Криму продовжує впливати на ситуацію з безпекою у Чорноморському регіоні. На порушення міжнародного гуманітарного права, жителям Криму нав’язується російське громадянство та призов до збройних сил Російської Федерації.

Європейський Союз засуджує спорудження Керченського моста без згоди України та обмеження, які це вже наклало на свободу навігації.

З часу нелегальної анексії Російською Федерацією ситуація з правами людини на Кримському півострові продовжувала погіршуватися. Жителі півострова зіштовхуються зі систематичними обмеженнями засадничих свобод, зокрема свободи вираження, релігії чи віросповідання, свободи об’єднань і права на мирні зібрання.

Грубо порушуються права кримських татар, зокрема, через закриття їхніх засобів масової інформації, заборону діяльності їхнього представницького органу, Меджлісу, та переслідування їхніх лідерів і членів спільноти. Потрібно гарантувати кримським татарам, українцям та усім іншим етнічним і релігійним спільнотам півострова можливість підтримувати і розвивати свої культури, традиції, освіту й ідентичність.

Європейський Союз вкотре наголошує на своєму заклику негайно звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколу Семену, а також усіх тих, кого було ув’язнено і засуджено з порушенням міжнародного права. Журналісти, правозахисники та адвокати групи захисту повинні мати можливість працювати незалежно і без необґрунтованого втручання у їхню роботу.

Європейський Союз закликає до повного дотримання міжнародних стандартів прав людини на півострові. Потрібно всеосяжно розслідувати усі нерозкриті справи порушень прав людини, такі як примусові зникнення, тортури і вбивства. Вкрай важливим залишається забезпечення повного, вільного і безперешкодного доступу міжнародних правозахисників до всієї території України, у тому числі до Криму та Севастополя. ЄС нагадує про Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН № 72/190 від 19 грудня 2017 року, закликаючи до її повного виконання, включно із зобов’язаннями Російської Федерації у рамках відповідного міжнародного гуманітарного права.
____________________________
Цю заяву зроблено з нагоди четвертої річниці незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією (18 березня)

У Тернополі майже годину гасили пожежу

Зі складських приміщень агропідприємства, що на Кременеччині, злодії-гастролери із Закарпаття викрали запчастин на майже сто тисяч гривень