Тернополяни витрачають на ліки найбільше в Україні

Поділитися

У Тернополі представили результати дослідження «Індекс Здоров’я. Україна — 2017». У 2017 році Індекс здоров’я жителів Тернопільщини залишається другим найнижчим по Україні та складає 54 пункти зі 100. Це на 3 пункти вище, ніж у 2016 році, але на 8 пунктів нижче за середній показник по Україні. Індекс враховує, наскільки громадяни задоволені амбулаторною та стаціонарною медичною допомогою, чи звертаються до лікаря у випадку хвороби, як оцінюють свій стан здоров’я, скільки витрачають на ліки, що знають про здоров’я та здорову поведінку. Чим вищий Індекс, тим більш позитивний досвід мають люди в сфері охорони здоров’я.
Задоволеність медичною допомогою
У 2017 році в області дещо знизився рівень задоволеності мешканців медичною допомогою. Найбільш разюче зменшилася задоволеність тернополян допомогою вузького спеціаліста в поліклініці: у 2016 році були задоволені близько 8 з 10 опитаних жителів області (85%), натомість у 2017 – лише 6 з 10 (64%).
До 58% у 2017 році знизився рівень задоволеності тернополян медичною допомогою в стаціонарі. У 2016 році область була у ТОП-2 областей України за цим показником – 76% опитаних сказали, що задоволені допомогою в стаціонарі.
Менше тернополян задоволені дільничним терапевтом (сімейним лікарем). Якщо в 2016 році область була першою по Україні за кількістю громадян, задоволених цим видом допомоги (84%), то в 2017 цей показник знизився до 78%.
Попередження хвороб та поведінка в разі хвороби
У 2017 році регіон опинився серед п’ятірки областей по Україні, де люди найгірше оцінюють своє здоров’я. Половина тернополян сказали, що мають посереднє здоров’я, а 12% – погане та дуже погане. Загалом оцінка мешканцями області свого здоров’я майже не змінилася порівняно з 2016-м роком.
Троє з чотирьох тернополян, або 77% звітують про проходження профілактичного медичного огляду протягом останніх 12 місяців. Це третій найвищий показник по Україні. У 2016 році таких людей в області було менше половини – 47%, що було 5-м найнижчим показником по Україні. Під профілактичним оглядом мались на увазі на вибір: кардіограма у профілактичних цілях, огляд гінеколога для жінок та уролога для чоловіків, огляд стоматолога.
58% – найменша по Україні кількість людей, які стверджують, що зверталися по медичну допомогу до лікаря під час останнього випадку хвороби чи травми. Тобто майже половина мешканців області не зверталися до лікаря, коли востаннє хворіли.
Ставлення до вакцинації
Саме в західних областях, за результатами дослідження, найбільша частка батьків, які ставляться до вакцинації негативно: 24% ― у Львівській, 24% ― у Рівненській, 21% ― в Івано-Франківській та 18% ― у Тернопільській. Кількість позитивно налаштованих до вакцинації батьків на Тернопільщині зменшилася з 71% у 2016 році до 60% у 2017 році.
39% опитаних батьків відмовлялися від обов’язкових щеплень для своєї дитини – це найвищий показник серед усіх областей. У середньому ж по Україні 21% батьків, які мають власних дітей віком до 16 років та володіють інформацією про стан їхнього здоров’я, сказали, що відмовлялися від вакцинації.
Фінансова доступність медичної допомоги
Тернопільщина увійшла до ТОП-3 областей, де амбулаторна та стаціонарна допомога виглядають найбільш фінансово доступними для громадян – лише 15% опитаних відкладали свій візит до лікаря з фінансових причин, а в 2016 році цей показник сягав 28%. Найменш фінансово доступною є медична допомога в Черкаській (45%), Одеській (43%), Донецькій та Херсонській (41%) областях.
За результатами опитування, жителі Тернопільської області найбільше витрачали на ліки в середньому по Україні. Середній розмір витрат на купівлю лікарських засобів за останні 30 днів для регіону склав 1118 грн, що на 202 грн більше, порівняно з 2016 роком, а також на 548 грн більше, ніж у середньому по Україні (570 грн).
Ставлення до реформи охорони здоров’я
За останній рік майже на третину збільшилася кількість мешканців області, які вважають, що реформа охорони здоров’я потрібна. Тепер цей показник є більшим за середній по Україні (84% українців вважають реформу потрібною) і складає 92%, порівняно із 60% у 2016-му році.
Суттєво збільшилась кількість мешканців Тернопільщини, які вважають, що реформа відбувається: у 2017 році 36%, або майже кожен третій опитаний сказав, що реформа проводиться. У 2016 році лише
кожен 10-й ствердно відповів на це питання. Загалом по Україні 23% респондентів бачать, що реформа відбувається.

Нетверезий хуліган зірвав навчальний процес у кременецькому медичному училищі

Клоуни регіоналів можуть потрапити до Верховної Ради