Як проходить реформа децентралізації на Одещині на прикладі маяківської об’єднаної територіальної громади

Поділитися


У рамках прес-туру “Одеська область – досвід реформ” журналіст тернопільської інтернет-газети “Про все” разом із колегами інших областей завітали у село Маяки, що за 40 кіломентрів від Одеси. Саме тут створена Маяківська ОТГ. Ця громада утворилась 29 жовтня 2017 року. До її складу  увійшли три села – Маяки (Біляївський район), село Удобне (Білгород-Дністровський район) та село Надліманське (Овідіопільський район). Про те, як їм живеться розповіли журналістам перший заступник голови Маяківської обєднаної територіальної громади Василь Усенко та начальник відділу культури та туризму виконавчаго комітету цієї ж громади Микола Роженко.

Саме тут відкрито сучасний стадіон. Як не дивно, стрічку перерізав не Порошенко ))

Облаштували тротуар на 20 вулицях. Відремонтували водогін та освітлення. Словом, гроші сюди течуть рікою, коли своя команда при кермі.

Департамент фінансів Одеської ОДА 26 травня за результатами тендеру замовив ПП «Берег мрій» реконструкцію школи в селі Маяки за 95,87 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч існуючу будівлю школи по вул. Преображенська, 69-А мають реконструювати з будівництвом двоповерхового корпусу. Гарантійний строк становить десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів, гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю коштує 30 030 грн./т (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки). На більшості інших тендерів її ціни не перевищують 20 тис грн./т, що в півтора рази дешевше. Так, нещодавно на тендері Рівненської ОДА вона коштувала 17 000-17 800 грн./т.

Бетон В25 М350 20-40 мм замовили по 2 800 грн./куб. м. Група «Ковальська» продає різновиди бетону В25 М350 по 1 672-1 915 грн./куб. м, що в півтора рази дешевше.

Дисперсія полівінілацетатна непластифікована (ПВА) обійдеться у 208 грн./кг. На торгах інших замовників вона коштує максимум 83 грн./кг, що у 2,5 рази дешевше. А Рівненська ОДА нещодавно взагалі законтрактувала її по 39 грн./кг, тобто вп’ятеро дешевше.

На заробітну плату піде 5,32 млн грн., тобто 6% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 689 тис грн.

Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 97,04 млн грн.

Єдиним конкурентом було вінницьке ТОВ «Промислово-фінансова група «Добробут-Сервіс» (раніше – «Промислово-фінансова група «Сова») киянина Власа Теленченка, яким керує Ярослав Гелей, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Анонімна фірма вимагала не обмежувати аналогічні договори реконструкцією конкретно загальноосвітніх закладів. Однак замовник відмовився, заявивши, що учасник без саме такого досвіду може не виконати роботи або порушити будівельні норми при їх виконанні, що призведе до зриву виконання освітньої програми.

Маяківською фірмою «Берег мрій» зі статутним капіталом 100 грн. володіє та керує Дмитро Конський з Южного. Торік він володів южненським ПП «Югкіпсервіс», яке нині переоформлене в Запоріжжі на азербайджанця на ім’я Ібішов Хілал Сеймур Огли. А в 2015 році Конський висувався у Южненську міськраду від Аграрної партії України, чий список очолював Геннадій Бурлака.

Переможець має 8 працівників і орендує деяку техніку в Сергія і Людмили Діденко.

До речі, у жовтні 2017 року департамент замовив МП ТОВ «Нептун» депутатів Южненської міськради від Аграрної партії України Геннадія Бурлаки та Ігоря Діденка прибудову корпусу початкової школи до цієї самої школи в Маяках за 55,90 млн грн. Тоді перевірена частина цін на матеріали теж перевищувала ринковий рівень, повідомляють “Наші гроші”


Якщо послухати чиновників, то стає зрозуміло, що вони найбільше втішені наповненням бюджету, який зріс вдвічі.  Проте, що буде після виборів, коли Порошенко і його свита програють – не роздумують. Головне урвати зараз, а після нас – хоч потоп. Звісно, дороги, освітлення залишиться для людей, проте чому такою дорогою ціною? Коли врешті в Україні запанує ефективний контроль використання бюджетних коштів?

Повертаючись додому після прес-туру автор цих рядків разом із колегою з Хусту почули розповідь працівника казначейства, яка розповіла про штучно створені фінансові проблеми у сусідній громаді, де люди обрали керівництво, яке не зручне порошенківцям.

У маяківській громаді вирішили розвивати туризм. Адже у них на території протікає Дністер. У його лимані живе понад сотня видів птахів. Тому у громаді планують розвинути  туризм для орнітологів та просто любителів птаства.


Є у Маяках і кінно-спортивний клуб «Золота грива». 23-річна берейтор Дарія Яковлєв поділилась з журналістами секретами догляду за кіньми, як виграє змагання і т.п.
А романтикам неба тут можна буде “відірватись” на повну – саме в Маяках є найбільший телескоп в Україні. В громаді очікують на туристів-науковців. Спостережна станція астрономічної обсерваторії Одеського націольнального університету імені І.І.Мечникова гордиться своєю колекцією панорамних фото зоряного неба.

Це третя в світі колекція. У гарварді до пів мільйона фото, у Зоннеберзі, що в Німеччині 250 тисяч, а в нас – 110 тисяч знимочок. Про це журналістам розповіла науковий співробітник обсерваторії, в.о. керівника станції спостереження Світлана Кашуба22 червня в Західній Україні похолодає до 16 градусів

У Бережанах пограбували 9-річного хлопчика