75-та річниця волинської трагедії: український погляд

Поділитися

Український погляд на події 1943 року.
Незручна правда яку відкинули польські політики.
“Геноцид” як виправдання імперської політики Другої Речі Посполитої.
Польська колаборація з фашистами про яку не можна говорити.
Цифри польських жертв які у десятки разів перевищують реальні.
Чому на Волині у 1943-му українців загинуло у двічі більше ніж поляків і чиїм геноцидом були ті події?
Чому польська сторона не бажає спільних досліджень?
Кому вигідна напруга між поляками та українцями?
Фільм “Лукаве Ludobójstwo” («Лукаве Людобуйство») – історично-документальне розслідування трагічних сторінок історії Волині 1942–43 років минулого століття.
Саме на півночі сучасного Березнівського району Рівненської області протистояння двох імперських режимів, сталінського та гітлерівського, виявило свою особливу жорстокість та дволикість по відношенню до місцевого населення – заручника грабіжницьких інтересів чужинських режимів на споконвічній українській землі.
Бистричі, Немілля, Вілля– волинські села, де і донині кожен клаптик землі є мовчазним свідком тих кривавих подій.
За переконанням дослідників, представлена ними хронологія подій має відіграти важливу роль у подальшому дослідженні історії Краю, відтворенні правдивої історії україно-польських взаємин того часу. Автори фільму намагались провести своє документальне дослідження без упередженості та фальші, надмірної політизації, яка присутня у нещирому висвітленні тих подій окремими заанґажованими істориками, що ставили за мету звинувачення власне української сторони в усіх історичних бідах.
Сюжет фільму “Лукаве Ludobójstwo” побудований на українських та польських джерелах, на документах з архівів НКВД, на свідченнях з літописів УПА, і, що найважливіше, на спогадах ще живих свідків тих подій!

Фільм ставить найголовніші запитання, на які у майбутньому маємо отримати чіткі та однозначні відповіді:
– які політичні плани мав Берлін та Москва, а також провідники інших військово-політичних сил на Волині, стосовно долі Краю в умовах війни?
– хто допомагав німецьким окупантам активно роздмухувати етнічну ворожнечу на Волині і з яких мотивів?
– хто насправді провокував етнічні чистки на місцях, та якими силами вони здійснювались?
– чи кількість жертв у 42–43 роках на Волинських землях, яка озвучена польською стороною, має об’єктивні та ґрунтовні підтвердження?
– яку інформацію приховують від польського народу нещодавні скандальні рішення Сейму?
Автори фільму закликають глядачів до аналізу та пошуку правди, якою б важкою та гіркою вона не була. Бо тільки об’єктивність і точність мають бути основою для написання правдивих сторінок історії взаємин двох сусідніх народів. Лишень тоді владні органи країн-сусідів матимуть право на встановлення меморіальних знаків та пам’ятників жертвам трагедії, як в Україні так і у Польщі.
Зрозумілим стає й інше. Задля досягнення цієї мети, потрібно зробити головне – відділити історичну правду від політики, перенести дослідження в наукову площину, давши можливість незаанґажованим історикам з обох сторін спокійно опрацювати усі наявні свідчення, зробивши відповідні висновки.
Фільм – це заклик до такого вирішення питання!
Тому пропонуємо глядачу до огляду телевізійну версію фільму. Важливо побачити усе своїми очима, глибоко задуматися, зробити висновки…

«Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області»

Телевізійну версію фільму “Лукаве Людобуйство” у покращеній якості (HD, 1920х1080) для трансляції на зацікавлених телеканалах (тривалість 49 хв. 54 с.) можна вільно та безкоштовно отримати звернувшись до авторів за телефоном (+38) 097-645-46-46, або через їх представників у м. Києві.

Футбольні вболівальники виявилися найпрогресивнішою та найхоробрішою частиною українського суспільства

BrainBasket запускає безкоштовні ІТ курси для вчителів інформатики у Тернополі