ТОП-10 спеціальностей в Україні, які користуються найбільшим попитом

Поділитися

Міністерство освіти України опублікувало список прохідних балів на спеціальності 2018 року. Йдеться про вступ за широким конкурсом на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).

У ТОП-спеціальності з найбільшим прохідним балом потрапили «Стоматологія», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Журналістика», «Політологія», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Історія та археологія». Також у цьому переліку низка спеціалізацій «Філології» – китайська, шведська, японська та інші мови. На зазначені спеціальності потрібно було набрати понад 185 балів.

Отже, перелік ТОП-спеціальностей за прохідним балом виглядає так:

– Стоматологія 193,494 (МОЗ) та 188,552 (МОН)

– Міжнародне право 193,35

вступна кампанія 2018 вища освіта
Надрукувати

– Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії 192,066

– Менеджмент соціокультурної діяльності (МОН) 188,598

– Міжнародні економічні відносини 186,711

– Журналістика (МОН) 186,252

– Політологія 186,05

– Історія та археологія 184,55

– Фармація, промислова фармація (МОЗ) 184,391

– Культурологія (МОН) 184,288

«Торік найбільший прохідний бал був на «Стоматологію» – майже 197. У лідерах також була низка міжнародних спеціальностей, «Фармація», «Політологія», окремі спеціалізації «Філології». Цього року ми бачимо певні зміни, але вони незначні – в лідерах здебільшого залишаються ті ж спеціальності. Однак хочу підкреслити, що цього року в ТОП-спеціальності увійшла «Журналістика», на якій було скасовано творчий конкурс. Тобто вступ відбувався за сертифікатами ЗНО, що забезпечило приріст конкурсного бала за цією спеціальністю», – відзначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Раніше судимого тернополянина поліцейські підозрюють у вчиненні крадіжок велосипедів

Сьогодні вступникам завершується термін подачі документів