Відсьогодні набув чинності третій етап із запровадження 35% українських квот на радіо. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко на сторінці у Twitter
Аж до 35% чи тільки до 35%?
На 28 році Незалежності, на 5 році війни у нас квоти не на іноземну мову, а на свою рідну!
Ще й пропонують нам з цього радіти!
8 листопада 2016 року в Україні набув чинності закон, який зобов’язує радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. Протягом першого року з моменту набуття документом чинності квота на україномовні пісні становила 25%, протягом другого — 30%, із третього — 35%. За порушення закону передбачено штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення повідомляла, що у 2018 році всі загальнонаціональні, регіональні та місцеві радіостанції України перевиконували квотуна українські пісні в ефірі в середньому на 30%.
За весь період дії мовних квот Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала порушників на понад 1 мільйон гривень.
Закон про мовні квоти на телебаченні набув чинності 13 жовтня 2017 року. Згідно з документом, у загальному тижневому обсязі мовлення передачі, фільми та новини державною мовою мають становити не менше ніж 75% у кожному з проміжків часу між 7.00 і 18.00, а також між 18.00 і 22.00. Місцеві та регіональні телерадіокомпанії повинні транслювати не менше ніж 50% ефіру українською мовою. За невиконання вимог телерадіокомпанія сплачує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.
4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект № 5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. Документом пропонують зробити складання іспиту з української мови обов’язковою умовою для набуття громадянства, зобов’язати всі друковані ЗМІ випускати україномовну версію, а також увести кримінальну відповідальність за публічне нехтування державною мовою, повідомляє unn.com.ua