Як правильно купатися в ополонці?

Поділитися

Основні правила, яких варто дотримуватися під час водохресних купань.

Необхідно підготувати організм. Найкраще підготовку до занурення в ополонку починати за кілька місяців або тижнів до купання. Таким чином, організм легше впорається з холодом і не зазнає сильного шоку. Якщо ж рішення купатися було прийнято спонтанно, то краще провести підготовку хоча б за два дні: почати з контрастного душу або обливань водою.
Не вся температура підходить для новачків. Оптимальна температура повітря для першого занурення – від -2 до -5 градусів Цельсія. Безпечною вважається і температура до -10. Якщо ж градусник показує температуру нижче, то, можливо, занурення краще відкласти на наступний рік і підготувати організм.
Необхідно ретельно продумати одяг, в якому Ви підете до ополонки: він повинна бути максимально зручним і швидко зніматися і вдягатися. Це означає, що на ньому не повинно бути застібок або тільки блискавка. Це дозволить швидко одягнутися після занурення і уникнути переохолодження.
За 1,5-2 години до купання необхідно добре поїсти. Після занурення в холодну воду, організму потрібно багато енергії, щільний прийом їжі забезпечить його всім необхідним.
Місце занурення повинно бути ретельно очищено. Найкраще здійснювати купання в спеціально підготовлених для цього місцях, в присутності рятувальників.
Перед зануренням організм краще розігріти, зробивши невелику розминку.
Заходити у воду потрібно поступово, не надто швидко, щоб мінімізувати шок для організму, але і не дуже повільно, щоб уникнути переохолодження. Варто відзначити, що в воду потрібно саме заходити, а не стояти по кілька секунд після кожного кроку.
Не можна перебувати в ополонці більше хвилини. Оптимальний час – 10-20 секунд, можна встигнути зануритися в воду необхіднітри рази, але не переохолоджуватися.
Після купання не можна сильно терти тіло рушником, це може пошкодити тендітні капіляри шкіри, оптимально – промокнути тіло рушником.
Не можна пити алкогольні напої після купання, оскільки після прийому алкоголю судини швидко розширюються, а потім так само швидко звужуються. Найкраще зігріватися гарячими безалкогольними напоями.
Що взяти з собою для купання:

Зручні тапки або вовняні шкарпетки, які допоможуть захистити ноги від обмороження, порізів сіллю і ковзання по льоду.
Бавовняна сорочка з довгими рукавами – медики стверджують, що подібний одяг дозволить організму довше зберігати тепло під час занурення і підходить для цих цілей краще купальних костюмів.
Махровий рушник – вмочити тіло після купання.
Банний халат, в який можна закутатися після занурення
Килимок – на ньому можна стояти під час роздягання і одягання, що не заморозивши ноги
Термос з чаєм
Кому не можна купатися в ополонці

вагітним жінкам;
людям з хворобами нирок;
людям з цукровим діабетом;
людям зі слабкою дихальною системою, захворюваннями ЛОР-органів;
людям із захворюваннями серцево-судинної системи;
людям, у яких проблеми з тиском;
людям із захворюваннями сечостатевої системи;
людям із захворюваннями щитовидної залози;
людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту;
людям з алергічною реакцією на холод.

Крім того, медики радять не занурювати в ополонку маленьких і грудних дітей, повідомляє “Дзеркало тижня”

Незаконний продаж пального на вулиці Гайовій у Тернополі триває й далі

На Тернопільщині майже 829000 виборців можуть обирати Президента