Стали відомі переможці 91-й церемонії «Оскар»

Поділитися

У Лос-Анджелесі пройшла 91-а церемонія вручення найпрестижнішої кінопремії світу «Оскар». Кращим фільмом стала картина «Зелена книга» режисера Пітера Фареллі. У фільмі показана історія «вишибали» Тоні Липа, який працював водієм кращого джазового афроамериканського піаніста Дона Ширлі під час його туру по півдню США.

Статуетку «Оскар» ® в категорії «Краща жіноча роль» отримала актриса Олівія Колман за роль королеви Анни у фільмі «Фаворитка». Фільм оповідає про події, які розгортаються в XVIII столітті, коли між Англією і Францією йде війна. Королева Анна знаходиться в депресії, і в цей час кермо влади бере в свої руки її подруга леді Сара.

Одного разу при дворі з’являється нова служниця на ім’я Ебігейл, яка цілком чіпляється за можливість повернутися до своїх аристократичним корінням.

Кращим актором став Рамі Малек . Він отримав нагороду за роль Фредді Меркьюрі в картині «Богемська рапсодія». Кінострічка присвячена історії легендарної групи Queen, розкриває подробиці життя лідера колективу Фредді Меркьюрі. Також в картині звучать відомі і улюблені багатьма хіти і розказана історія їх створення.

«Оскар» ® в номінації « Краща чоловіча роль другого плану » отримав актор Махершала Алі за роль Дона Ширлі в картині «Зелена книга». У фільмі показана історія «вишибали» Тоні Липа, який працював водієм кращого джазового афро-американського піаніста Дона Ширлі, під час його туру по півдню США.

У категорії «Краща жіноча роль другого плану» перемогу здобула актриса Реджина Кінг за роль Шерон Ріверс в картині «Якщо Біл-стріт могла б заговорити». Фільм розповідає історію жінки з Гарлема, яка, будучи вагітною, намагається допомогти довести невинність свого нареченого, несправедливо звинуваченого в тяжкому злочині.

Кращий режисер – Альфонсо Куарон. Сюжет його фільму «Рома» розгортається в 1970-х роках. Бідна дівчина з корінного племені Клео працює служницею в родині заможного лікаря з чотирма дітьми. Їхній батько майже не буває вдома і не проводить час зі своєю дружиною Софією. Особиста драма, яку переживає Клео, збігається з заворушеннями в місті, кульмінацією яких став розстріл демонстрації студентів на католицькому святі.

« Краща пісня » – «Shallow» Леді Гаги з фільму «Зірка народилася».

«Краща музика до фільму» – «Чорна пантера».

У номінації « Кращий дизайн костюмів » нагороду отримав фільм «Чорна пантера».

Майстри гриму і зачісок фільму «Влада» перемогли в номінації « Кращий грим і зачіски ».

Статуетку в номінації « Кращі декорації і дизайн » отримав фільм «Чорна пантера».

« Кращий документальний повнометражний фільм » – «Вільний підйом поодинці».

« Краща робота художника-постановника » – фільм «Чорна пантера».

« Краща операторська робота » – Альфонсо Куарон, який працював над фільмом «Рома».

« Кращий звуковий монтаж » – «Богемська рапсодія».

« Краще зведення звуку » – «Богемська рапсодія».

« Кращий фільм іноземною мовою» – «Рома».

« Кращий монтаж » – «Богемська рапсодія».

« Кращий анімаційний повнометражний фільм » – «Людина-павук».

« Кращий анімаційний короткометражний фільм» – «Бао».

« Кращий короткометражний документальний фільм » – індійська кінострічка «Точка. Кінець пропозиції ».

« Кращі візуальні ефекти » – «Людина на Місяці».

« Кращий короткометражний ігровий фільм » – «Шкіра».

« Кращий оригінальний сценарій » – «Зелена книга».

« Кращий адаптований сценарій » – «Чорний клановец».

На Тернопільщині у ДТП загинув водій, який повертався з родиною із весілля

На Лановеччині під колесами авто опинився велосипедист