Близько 18 тисяч осіб працюватимуть у ДВК Тернопільської області за поданням 24 кандидатів у Президенти

Поділитися

До складу дільничних виборчих комісій Тернопільської області ввійшли майже 18 тисяч осіб через подання від 24 кандидатів у Президенти. Найбільше членів комісії запропонував Петро Порошенко, а найменше – Ігор Смешко. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Відповідно до частин 2 та 8 статті 24 Закону України «Про вибори Президента України» кандидатури до складу ДВК мають право подавати кандидати на пост Президента, а також, в окремих випадках, голови ОВК за пропозиціями членів комісії. У Тернопільської області цим правом скористалися 24 кандидати із 39 зареєстрованих. Загальна кількість поданих ними кандидатур становить 17970 осіб.

17 кандидатів подали свої кандидатури для формування ДВК у всіх п’яти територіально виборчих округах Тернопільської області. Це є: Роман Безсмертний, Юрій Бойко, Микола Габер, Анатолій Гриценко, Володимир Зеленський, Юрій Кармазін, Руслан Кошулинський, Олег Ляшко, Валентин Наливайченко, Андрій Новак, Сергій Носенко, Петро Порошенко, Руслан Ригованова, Олександр Соловйов, Сергій Тарута, Юлія Тимошенко й Олександр Шевченко.

З них найбільше претендентів у ДВК запропонували кандидати Порошенко – 1181 особу, Тимошенко – 1176, Ляшко – 1176, Гриценко – 1171, Габер – 1152, Тарута – 1155, а також Носенко – 1108 осіб.

Декілька суб’єктів виборчого процесу мають представників у складах ДВК не всіх округів Тернопільщини. Наприклад, кандидати Кривенко, Литвиненко та Дерев’янко подавали кандидатури у комісії чотирьох округів. Перший – у ТВО №№ 163, 165, 166 і 167, а двоє інших – у ТВО №№ 163, 164, 166 і 167. Від Богомолець є члени ДВК у ТВО №№ 163, 165 і 167, а від Смешка – у ТВО №№164 і 167. Данилюк і Петров робили подання лише в один із округів, №167 і №165 відповідно.

У підсумку, найменше членів у складі дільничних комісій Тернопільської області мають кандидати Смешко – 56 осіб, Данилюк – 181 і Дерев’янко – 214.

Не мають жодного представника у ДВК регіону 15 суб’єктів виборчого процесу: Геннадій. Балашов, Інна Богословська, Віктор Бондар, Олександр Ващенко, Олександр Вілкул, Василь Журавльов, Сергій Каплін, Ілля Кива, Аркадій Корнацький, Віталій Купрій, Олександ Мороз, Роман Насіров, Віталій Скоцик, Юрій Тимошенко та Ігор Шевченко.

Розподіл у дільничних виборчих комісіях часток керівних посад (голови, заступника голови та секретаря) між суб’єктами подання кандидатур до складу цих комісій відбувається відповідно до частини 11 статті 24 Закону України «Про вибори Президента України» у порядку, що встановлений у постанові ЦВК №71 від 25 березня 2014 року.

Так найбільше членів, які займають керівні посади у ДВК Тернопільської області, є представниками кандидатів Олега Ляшка – 236 осіб, Юлії Тимошенко – 235, Петра Порошенка – 234, Анатолія Гриценка – 233, Миколи Габера – 229 і Сергія Тарути – 227. А найменша частка керівних посад у кандидата Ігоря Смешка – 10 осіб.

Загалом, на території регіону є 1183 виборчих дільниці. З них у межах ТВО №163 знаходяться 85 дільниць, ТВО №164 – 308, ТВО № 165 – 307, ТВО № 166 – 271, а ТВО №167 – 212.

У частині 2 статті 24 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено, що право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (по одній особі до однієї комісії від одного кандидата) мають кандидати на пост Президента України, яке вони вносять до окружної виборчої комісії не пізніш як за двадцять три дні до дня виборів.

А в частині 8 цієї статті вказано, якщо у встановлений частиною 2 термін не надійшли подання від кандидатів або кількість запропонованих кандидатур становить менше необхідного, то дільнична виборча комісія утворюється окружною виборчою комісією за поданням її голови на підставі пропозицій членів цієї комісії, з обов’язковим урахуванням усіх поданих кандидатур від кандидатів на пост Президента України.

Відповідно до частини 11 статті 24 Закону України «Про вибори Президента України» кожний суб’єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій має право на пропорційну частку кожної категорії керівних посад у її складі. Ця частка визначається відповідно до кількості кандидатур від цього суб’єкта у відношенні до загальної кількості осіб у складі дільничних виборчих комісій. Особа, включена до складу дільничної виборчої комісії за поданням голови окружної виборчої комісії може бути призначена на керівну посаду в цій комісії тільки у разі відсутності кандидатур на таку посаду від кандидатів на пост Президента України. Розподіл керівних посад між суб’єктами подання в межах часток, визначених відповідно до цієї частини, визначається окружною виборчою комісією. При цьому повинна бути дотримана приблизна рівномірність територіального розподілу посад, отриманих представниками кожного суб’єкта подання.

Анатолій Гриценко виграє президентські вибори в Західній Україні

На Тернопільщині поїзд зійшов з колії