111

Мета конкурсу —  виявлення фейків, неправдивих заяв політиків та підвищення медіаграмотності населення.

Конкурс  проводиться у трьох номінаціях:

І. Виявлення фейків у медіа

Для участі можуть бути подані фейк-скан або фото із публікації у друкованих ЗМІ чи гіперпосилання або скріншот для інтернет-видань. А також пояснення, чому ви вважаєте, що це фейк, і які є докази того, що ця інформація неправдива. Спростування має бути підтверджене гіперпосиланнями на відповідні джерела, коментарями фахових експертів, даними у відкритих джерелах тощо.

ІІ. Виявлення фейкових зображень у медіа

Для участі можуть бути подані фейк-скан або фото у публікації для друкованих ЗМІ чи гіперпосилання або скріншот для інтернет-видань. А також текст із спростуванням та гіперпосиланням на оригінал фотографії, які доводитимуть, що зображення фейкове.

ІІІ. Виявлення неправдивих заяв політиків у медіа

Для участі можуть бути подані фейк-скан або фото у публікації для друкованих ЗМІ чи гіперпосилання або скріншот для інтернет-видань цитати політика в ЗМІ, яка містила неправдиву інформацію, і про це не було повідомлено в матеріалі. Крім цього, треба додати спростування та посилання на джерела, які доводитимуть вашу думку щодо того, що вказана заява містить недостовірну інформацію.

Подавати матеріали на конкурс можуть особи старші 10 років, крім осіб, які професійно займаються журналістською діяльністю та  не більше трьох матеріалів у кожній номінації.

До конкурсу приймаються публікації в онлайн- та друкованих загальноукраїнських та місцевих медіа, які були опубліковані у період з 1 вересня 2018 року по 31 березня 2019 року.

У кожній номінації буде визначено по три переможці з гонорарним фондом:

  • 1 місце — 5000 грн
  • 2 місце — 4000 грн
  • 3 місце — 3000 грн

Для подання матеріалів на конкурс потрібно заповнити ЕЛЕКТРОННУ ФОРМУ до 31 березня 2019 року 23:59 включно.

Конкурс проводиться завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

Експерти ІМІ підготували поради, ЯК  ВИЗНАЧИТИ ТА ЗЛОВИТИ ФЕЙК.

1 comment

  1. Даник Михайло, 60 років

    це – ДОБРЕ, Хлопці, що Ви – аж теперечки “взялися” за роз”яснення : Що таке фейк ? Але – краще би Ви направили свої немалі зусилля, та ЗРОБИЛИ тайне – явним : розсекретили склад районних, Територіальних виборчих комісій по виборах президента України 31 березня ц.р., бо Ми – такі темні, як “тобака в розі”, ніц не можемо ДОПЕТРАТИ – будуть до Пасхи вибОри – перебОри чи й не будуть ??? Барно – баранівська область, знаєте ? І зірка єврейська – на гербі Тернополя ( та в головах очільника )… Фейк ? Не думаю !! І – маю підстави… З попереднього досвіду : вся інфа про вибори – Чомусь – на сайтах РДА та ОТА ??? Вибори до рад чи ОТГ – чому на РДА та ОДА ??

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.