111

Рух ЧЕСНО виявив, що 26 лютого перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко була відсутня на ранковому засіданні парламенту, оскільки перебувала в Одесі. Водночас дані письмової реєстрації свідчать про нібито присутність депутатки на засіданні, а її картка взяла участь у п’яти голосуваннях.

В офісі Геращенко повідомили, що її поїздка до Одеси тривала майже чотири години, але це не завадило нардепці того дня ще й попрацювати в парламенті.

При цьому перша віце-спікерка начебто нікому не доручала голосувати її карткою під час своєї відсутності в сесійній залі. Проте факти доводять, що порушення ст. 84 Конституції України таки було.

Секретаріат першого заступника голови ВРУ в листі, надісланому Руху ЧЕСНО у відповідь на прохання прокоментувати, як депутатка змогла одночасно перебувати за межами Києва та голосувати в Раді, стверджує, що Геращенко 26 лютого “працювала в парламенті, що підтверджують письмова й електронна реєстрації”.
В офісі першої віце-спікерки повідомили, що її робочий день зазвичай розпочинається о 9-й годині ранку “з роботи з документами й законопроектами та реєстрації”.

Щодо візиту нардепки до Одеси та її відвідин корабля ВМС США в листі зазначено: “Перебування на есмінці тривало близько години. Уся поїздка тривала менш ніж 4 години, включно з логістикою. З 16-ї години пані Геращенко вела вечірнє пленарне засідання ВРУ”.

Також в офісі першої віце-спікерки наголосили, що вона “нікому не передавала повноважень голосувати її карткою на час свого відрядження”.

Зазвичай ранкове пленарне засідання ВРУ триває чотири години (з 10:00 до 14:00 разом з півгодинною перервою) – майже стільки ж часу, за словами Геращенко, забрала її поїздка до Одеси.

26 лютого, 10:03. Робоче місце Геращенко порожнє

Як свідчить відеозапис трансляції ранкового засідання 26 лютого, Геращенко була відсутня на своєму робочому місці в президії впродовж усіх чотирьох годин. Тим часом картка нардепки голосувала не з її робочого місця.

Електронна реєстрація нардепів. Картка Геращенко у слоті на її місці відсутня


12:18. Голосування за допуск іноземних підрозділів до України для участі у військових навчаннях (законопроект №10067). Картка Геращенко голосує “за”, проте, вочевидь, не на її робочому місці
13:59. Голосування за повернення на доопрацювання проекту поправок до деяких законів щодо військових звань військовослужбовців (№6372). Картка Геращенко знову голосує “за” – і знову не в президії

Зазначимо також, що у стенограмі ранкового засідання ВРУ 26 лютого не зафіксовано жодного виступу чи репліки Геращенко.

Коли саме депутатка перебувала в Одесі та, відповідно, була відсутня в сесійній залі, можна приблизно визначити за хронологією публічної активності Президента Петра Порошенка, разом з яким Геращенко їздила до Одеси. Так, 26 лютого між 09:00 та 10:00 Порошенко ще перебував у Києві, де виступив на оперативному зборі керівного складу сектору оборони. О 12:22 одеський “7 телеканал” повідомив, що Президент уже прибув до міста та зійшов на облавок американського есмінця “Дональд Кук”. А о 13:43 на сторінці глави держави у Facebook з’явилася перша публікація про його візит.

Чотири з п’яти голосувань, у яких узяла участь картка Геращенко, відбулись у проміжку 12:02-12:18, тобто тоді, коли Порошенко з делегацією вже перебували в Одесі.


Отже, теоретично Геращенко могла поставити підпис у книзі реєстрації присутності нардепів між 09:00 та 10:00. Проте на самому засіданні перша віце-спікерка була відсутня, а її карткою для голосування скористалася інша особа.

Нагадаємо, ст. 84 Конституції України передбачено, що народні депутати на засіданнях Верховної Ради повинні голосувати особисто.

Чесно

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.