Працівники поліції майже не щодня документують факти крадіжок. Жителі Тернопілля повідомляють, що потерпають від рук кишенькових злодіїв. Громадяни нехтуючи елементарними правилами безпеки втрачають цінні речі та грошові кошти.
Тернополянин розповів, що позбувся свого засобу зв’язку. Невідомий привласнив майно краянина під час проїзду в громадському транспорті. Завдані збитки заявник оцінив в 4500 гривень.
Окрім цього працівники поліції розшукали особу причетну до аналогічних злочинів в обласному центрі. Молодик 1999 року народження обкрадав місцевих мешканців в маршрутних автобусах. Раніше судимий житель сусідньої області своїми протиправними діями завдав потерпілим матеріальних збитків на чималу суму.
Підозрюваному інкримінують частину 1 статті 185 Кримінального кодексу України.
Працівники поліції просять мешканців та гостей краю не забути про правила безпеки за допомогою яких можна вберегти майно від рук невідомих.
Громадський транспорт, магазин, вокзал, ринок – ідеальні умови для кишенькаря, щоб непомітно заволодіти вашими грошима, цінностями, сумкою.
Здебільшого злодії діють групами по 3-4 людини, мають чіткий поділ праці. Один краде, другий спостерігає за оточуючими, контролює можливість раптової появи поліцейських, третій відволікає чи затримує людей, четвертий приймає викрадене. Але кишенькарі вміють й відмінно працювати самостійно.
Вони стоять під час посадки позаду, обирають жертву з тих, хто заходить у маршрутки чи тролейбус. Потім затискають її в дверях та забирають те, на що придивилися. Жертвами переважно стають дівчата, жінки, пенсіонери, рідше – чоловіки.
Тримайте гроші у внутрішній кишені куртки чи піджака. Дістатися внутрішньої кишені та розстебнути її – складно, а крадії люблять легку роботу і малий ризик.
Не показуйте вміст гаманця. Ви можете не помічати, як показуєте вміст гаманця оточуючим. Кишенькарю важливо побачити велику суму, оскільки задля неї він готовий ризикувати більше.
Не носіть гаманці та гаджети у задній та нагрудній кишені. Крадії взагалі називають задню кишеню «чужа», бо гроші, які там лежать, уже не ваші, а кишенькаря. І не носіть гаманець, цінні речі в кишенях брюк. Це також дуже доступне місце для чужих рук.
Носити гроші у сумці по ринку – не правильно. Думаєте, зі дна чи потаємної кишеньки не вкрадуть? Розріжуть сумку та витягнуть.
На ринку люди підсвідомо тримають руки біля грошей з бажанням захистити їх. Жінки притискають сумочки до себе або обхвачують двома руками. Чоловіки завжди ставлять руку на портмоне у кишені, коли стає дуже людно. Натомість крадії спостерігають за цим й сприймають як сигнал про присутню наживу.
От у громадському транспорті сумку краще притискати до себе, бо навмисно штовхають, користуються моментом, коли сумка у «вільному стані». Якщо ж ви сидите – ставте перед собою на коліна.
У разі якщо ви все таки потерпіли від рук невідомих, не зволікайте, телефонуйте в поліцію, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області