34 тисячі виборців Тернопільщини голосували за місцем перебування, а не прописки

Поділитися

За даними з офіційного сайту Центральної виборчої комісій, більше 34 тисяч виборців включені у витяг із списку виборців для голосування за межами приміщення для голосування. Про це повідомляє ОПОРА.

На офіційному сайті ЦВК зазначено, що 34 тисячі 070 мешканців Тернопільської області голосуватимуть за місцем свого перебування. У межах округу № 163 ця кількість складає 1186 осіб, округу № 164 – 7596, округу № 165 – 9267, округу № 166 – 9007, округу № 167 – 7014.

Відповідно до частини 3 статті 77 Закону України «Про вибори Президента України» до витягу із списку виборців включаються: без рішення комісії – виборці, які постійно не здатні самостійно пересуватися, а також за рішенням дільничної виборчої комісії – виборці, які тимчасово не здатні самостійно пересуватися, на підставі їхніх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я, яку вони повинні подати до ДВК не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів.

«Слід зазначити, що під час проведення голосування виборців за місцем перебування мають право бути присутні довірені особи кандидатів на пост Президента України й офіційні спостерігачі (частина 12 статті 77 Закону України «Про вибори Президента України»)», – каже координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Як у Тернополі голосували військові

У Тернополі іномарка збила 21-річну дівчину