У Вилковому обговорили наймасштабніший природоохоронний проект дельти Дунаю

Поділитися

Минулого тижня у Вилковому пройшла дводенна стартова зустріч проекту «Відновлення водно-болотних угідь і степів Дунаю». Це найбільший проект з відновлення природи, що був коли-небудь реалізований в Дунайському регіоні. Проект прискорить відновлення природних ландшафтів дельти, їх флори і фауни на площі понад 40 000 гектарів (400 квадратних кілометрів) на території трьох країн: Румунії, України та Молдови. А також зміцнить прикордонне співробітництво в регіоні,
надасть підтримку біосферним заповідникам в трьох країнах і принесе користь місцевим громадам за рахунок розвитку сталої економіки на основі природи.
П'ятирічний проект (2019-2014 роки) вперше розглядає водні та наземні компоненти дельти як єдиний ландшафт. Всі ці елементи – степи і невеликі притоки, водно-болотні угіддя, озера, струмки, великі стародавні берегові піщані дюни і ліси – частини величезної й дивовижної дельти Дунаю. Пріоритет проекту – відновлення водно-болотних угідь і озер шляхом їх возз'єднання з річкою Дунай на території більше 10 000 гектарів на рік.
«Цей проект на даний момент обіцяє стати кращим транскордонним рівайлдінг проектом в Європі,
який реалізують 17 партнерів з 4 країн, – вважає Делі Сааведра (Deli Saavedra), регіональний
менеджер Rewilding Europe і загальний керівник проекту. – Він включає такі важливі
компоненти як відновлення водно-болотних угідь і степів Дунаю, а також повернення тварин, які
раніше мешкали тут».
Поєднання відновлення з природним випасом призводить до створення більш різноманітних мозаїчних ландшафтів. На вже відновлені території, наприклад, на острів Єрмаков, у заплаву озера Картал біля села Орлівка, будуть повернуті (реінтродуковані) великі травоїдні тварини, в тому числі дикі види (благородний олень, кулан) і деякі домашні породи (коні породи Коник, туроподобна худоба і водний буйвол. Тварини будуть отримані з Європейського банку тварин (European Wildlife Bank).
«Про нашу природу можна сказати, що у нас є гарні театри, але в них немає акторів, – коментує
виконавчий директор Rewilding Ukraine Михайло Нестеренко. – Ми милуємося нашими
лісами, степами і дельтами, але тварин в них практично неможливо побачити. Наприклад, оленя ми можемо побачити тільки в зоопарку. Багато з видів, що традиційно мешкали в нашій країні, зникли або на межі зникнення. Ці тварини відігравали важливу роль в природі. І завдання цього проекту – повертати природні території і тварин. Така природа стійка до різних факторів середовища і цікава людям».
Цей проект не тільки про ландшафти й природу, але також і про людей. Проект буде залучати місцеві громади, приділяючи особливу увагу розвитку і підтримці сталого використання природних ресурсів (таких як рибальство) і екологічного туризму.
Олег Дьяков, технічний експерт з відновлення Rewilding Ukraine додає: «Рівайлдінг надає
природним процесам можливість самим регулювати і відтворювати природні екосистеми. Мова йде, в першу чергу, про відновлення водного режиму та природного випасу. В рамках проекту – це два наших основних пріоритети. А також залучення місцевого населення через створення екологічних парків і розробку місцевих туристичних продуктів».

Пропонуючи навчання, тренінги і, де можливо, фінансову підтримку Rewilding Europe Capital (програма кредитування від Rewilding Europe), проект допоможе бізнесу, заснованому на сталому використанні природи, і буде стимулювати підприємців до відновлення природного капіталу, фауни і розвитку почуття гордості за збережену природу.
Проект реалізується міжнародною природоохоронною організацією Rewilding Europe, а також місцевими партнерами: в Україні основними є Rewilding Ukraine, Дунайський біосферний заповідник, в Румунії –
Rewilding Danube Delta, Біосферний заповідник дельти Дунаю, в Молдові – НУО Verde e Moldova. Проект фінансується програмою «Заповідні ландшафти».

За більш детальною інформацією звертайтеся:
Куракіна Катерина
Комунікації Rewilding Ukraine
e-mail: katya.kurakina@rewilding-ukraine.com
моб: 067 29 17 655
Корисні посилання:
 Сторінка Rewilding Ukraine на Facebook https://www.facebook.com/rewildingUA
 Веб-сайт Rewilding Europe https://rewildingeurope.com
Rewilding Europe
Європейська природоохоронна організація, яка працює у більш

“Рогатого” убивцю, який заляв очі чорнилом та вживав наркотики, затримали у Львові

Понад 50 колото-різаних ран наніс тернополянин, який відомий у Тернополі очима, залятими чорнилом, своїй знайомій