111

Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» за підсумками першого тижня квітня 2019 року, близько 30% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 55% – протилежної думки. Після І-го туру президентських виборів позитивні оцінки напрямку розвитку країни зросли майже удвічі. Більш оптимістичніше оцінюють стан справ в державі мешканці Заходу та Центру країни.
• 83% опитаних вважають, що країні сьогодні потрібні радикальні зміни. Лише 6% переконані, що нехай все залишається так, як є, аби не гірше, а 7% – за повернення у минуле. Очікування радикальних змін домінують серед представників усіх регіональних, вікових та електоральних груп.
• 52% опитаних очікують покращення ситуації в країні у результаті президентських виборів. Після І-го туру президентських виборів позитивні очікування зросли у 1,5 рази. Попри це 25% не мають жодних сподівань на зміни, ще 7% – взагалі очікують погіршення. Відносно більше тих, хто вірить в оптимістичний сценарій розвитку після виборів, серед мешканців Півдня, більш молодших опитаних та виборців В.Зеленського.
На питання «За кого з цих кандидатів Ви голосуватимете у другому турі виборів Президента України?» опитані відповіли наступним чином: 51% сказали, що голосуватимуть за В.Зеленського, 21% – за П.Порошенка. Ще 18% – не визначилися, 10% – не мають наміру голосувати. Серед тих, хто має намір голосувати у ІІ турі: 61% – за В.Зеленського, 24% – за П.Порошенка. Ще 15% – не визначилися. Серед тих, хто має намір голосувати у ІІ турі і визначився з вибором: 71% – за В.Зеленського, 29% – за П.Порошенка.
• В.Зеленський випереджає свого конкурента у всіх вікових категоріях. Також він є лідером серед мешканців Сходу, Півдня та Центру. Водночас на Заході – позиції обох кандидатів майже рівні.
• 61% опитаних вірять, що наступним Президентом України стане В.Зеленський, 17% – П.Порошенко. Ще 22% – не визначилися із відповіддю. Серед електоральних груп кандидатів, що набрали значні результати у І-му турі, відносна більшість переконана, що майбутнім Главою держави стане В.Зеленський. У середовищі симпатиків П.Порошенка половина переконані в перемозі свого фаворита, водночас чверть вважають, що переможе В.Зеленський.
• Аналіз динаміки мотивів голосування за кандидатів у ІІ-му турі виборів президента свідчить про зростання протестного голосування серед виборців обох кандидатів.
• Так, 75% виборців, які готові підтримати у ІІ-му турі П.Порошенка, голосують швидше за нього, натомість 22% – голосують швидше проти В.Зеленського (у лютому таких було 12%). Водночас, 57% виборців, які готові підтримати у ІІ-му турі В.Зеленського, голосують швидше за нього, натомість 41% – проти П.Порошенка (у лютому – 33%).
• Крім того, 31% опитаних вважають, що коли люди обирають П.Порошенка, вони голосують безпосередньо за особистість, а 26% – таким чином голосують проти В.Путіна. Остання позиція більш характерна для виборців Заходу країни. Серед виборців самого П.Порошенка майже 40% голосують не так за П.Порошенка, як проти В.Путіна.
• 20% опитаних вважають, що коли люди обирають В.Зеленського, вони швидше голосують безпосередньо за особистість, а 66% – таким чином висловлюють протест проти існуючої ситуації в країні (у лютому – 50%). Це, до речі, визнають і виборці Порошенка. Навіть серед виборців самого В.Зеленського близько 60% своїм вибором висловлюють передусім протест проти існуючої ситуації в країні.
• 82% опитаних зазначили, що не стикалися особисто з фактами підкупу під час цієї президентської виборчої кампанії. З іншого боку 17% сказали, що мали такий досвід: 8% – особисто, 9% – чули про це від близьких та знайомих.
• 39% опитаних зазначили, що очікують значних фальсифікацій у ІІ-му турі виборів Президента 21 квітня 2019 року. 37% вважають, що фальсифікації будуть незначними, і лише 14% взагалі не очікують жодних фальшувань виборів. Найбільше тих, хто очікує значних фальсифікацій, серед мешканців Півдня та Сходу країни.

Моніторинг електоральних настроїв українців
(5-10 квітня 2019 року)

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення.

Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%.
Терміни проведення дослідження: 5-10 квітня 2019 р.


2 comments

  1. Pavel

    Раздутый рейтинг Зеленского, его телевизионный имидж и всё что он делает – не более чем политтехнологическая возня. Вливанием определённой суммы можно раскрутить кого угодно – актёра, музыканта, слесаря, дворника… Зелёного, красного, белого, голубого – не имеет значения для политтехнологов. Сейчас зелёный клоун просто старается произвести хорошее впечатление на избирателей. Ради этого все средства хороши. Можно корчить из себя слугу народа и борца за лучшее будущее. Но потом быстро выяснится, что как президент он вообще никакой, имитатор без малейшего понятия что и как делать. Всем будет заправлять главный рейдер Каломойский и его окружение, перераспределяя собственность, денежные потоки, должности и всё остальное. Будут всё грести под себя, грубо и нагло подавляя любое сопротивление. Тарифы наверняка поднимут ещё не раз, чтобы нажиться на народе. Зелёный клоун будет сначала убегать от журналистов и отмахиваться от неудобных вопросов, как он сейчас от дебатов бегает, а потом начнутся акции протеста, их будут подавлять намного жёстче, чем за всю историю Украины. Потому что Каломойский – это вам не Порох, а намного более циничный, алчный и коварный тип. Так что, если не хотите проснуться в стране Приватии, ещё не поздно послать подальше все эти рейтинги и опросы, и проголосовать… нет, не за Пороха. Проголосовать ПРОТИВ ЗЕ. Если уж так не нравится Порох – вычеркнуть обоих. Испортить бюллетень, нарисовать на нём фигу! Вариантов много, если подойти этому процессу творчески. Согласитесь, что даже если победит Зе, но количество испорченных бюллетеней будет больше чем голосов за него, это будет само по себе сильной акцией протеста и началом настоящей оппозиционной борьбы против зе-ко-режима.

  2. Даник Михайло, 60 років

    Павел ! Ви – такий пиzдатий “друг”, що навіть маєте “свою” думку !! Це – вже ДОБРЕ … То чому Ми починаємо БУДУВАТИ Громадянське суспільство ВІДРАЗУ з БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ( Ви – ховаєтеся за “ширму” з невідомості Прізвища, місцепроживання… Хуй так що доброго Ми зможемо ЗРОБИТИ ! Навіть при бажанні ВІДКРИТОЇ й ПРОЗОРОЇ дискусії по якомусь питанню ЗАГАЛЬНОЇ ТЕМИ – До кого звертатися ? До якогось мнімого Pavel ?? Ніколи так до ДОБРА не дійдемо ! Кожен МАЄ ВІДПОВІДАТИ, і Кожен – за свої вчинки, а скоро прийде ПОРА … – й зо СЛОВА !!! Тоді – почнеться “перебудова” в мозґах ! Де їх не буде – вишибуть ОСТАТОК… ПОРА…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.