Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак взяв участь в дискусії «Мистецтво (по)за політикою: Коли держава має право на цензуру?», яка відбулась 29 жовтня в Національному музеї Тараса Шевченка. Захід організував і провів PEN Ukraine у партнерстві із Freedom House Ukraine.
Учасниками розмови стали: письменник, президент Українського ПЕН Андрій Курков; художник, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд; заступниця Міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк; медіа-юрист, адвокат, правозахисник з Платформи прав людини Олександр Бурмагін.
Вони обговорили, хто і за якими принципами має визначати політику захисту гуманітарного простору. Проаналізували, що зробила у цій сфері минула влада і якою може бути політика нової. Дискутувалось також питання, який твір чи яку інформацію можна вважати такою, що несе загрозу, чи мають такі твори підлягати заборонам та за яких обставин.
Богдан Червак зауважив, що з 2017 року Держкомтелерадіо здійснює заходи щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту та виявлення і припинення незаконної реалізації книжкової продукції, завезеної з території держави-агресора без дозвільних документів. Починаючи з 20 травня 2017 року, дати набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», Держкомтелерадіо надав 3792 відмови у видачі дозволів.
Зокрема, станом на 29 жовтня, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що
дозволена до розповсюдження на території України, надано 212 відмов у видачі дозволів
на ввезення понад 1 млн. примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято
рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу.
Ще 3580 відмов надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.
Водночас надано 27100 дозволів на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України.