111

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній повідомив сьогодні у Фейсбуці про успіхи Православної церкви в Україні:”Коротко про те, чим ми є, в цифрах станом на жовтень 2019г: 7000 парафій, 77 монастирів, 47 єпархій – це Православна Церква Україна сьогодні! З 58 архієреїв, які несуть служіння у ПЦУ, – 46 правлячих, 8 вікарних, 4 титулярних. Також 3 архієрея знаходяться на спокої”, – написав повідомив предстоятель Церкви митрополит Київський і всієї України Епіфаній сьогодні вранці.

Він зазначив, що ПЦУ – відкрита і сучасна Церква, що об’єднує всю Україну: із заходу на схід, з півдня на північ.

“Великим Божим даром є те, що ми можемо спільно розділити радість урочистостей і вагомих роковин українського православ’я, а також створювати нові сторінки історії вже незалежної помісної церковної родини разом!”, – підсумував єрарх.

З одного боку радує, що православні не підконтрольні Москві, розвиваються. Однак, православні країні, на жаль, у сучасному світі, не демонструють позитивних динамік розвитку. Скоріше навпаки…

“Усього протягом понад півроку до Православної церкви України приєдналося більше 500 парафій з боку Московського патріархату. Зараз ми бачимо, що процес трохи затягнувся, але все одно він відбувається. По кілька парафій вже юридично оформляють свій статус у ПЦУ. Але я вірю, що надалі поступово завершиться вся виборча епопея, передвиборна, люди заспокояться і надалі прийматимуть рішення колегіально, на зборах більшістю голосів про приєднання до нашої визнаної Православної церкви України”, – заявив предстоятель ПЦУ на брифінгу в Києві неділю, 28 липня.

І для порівняння, наскільки ще багато треба часу, щоб в Україні занепали і зникли понад 11 тисяч парафій УПЦ московського патріархату, фактично 5 колони Кремля.

Українська православна церква Московського патріархату налічувала у лютому 2019 року понад 11 тисяч парафій в Україні. Найбільше з них – у центральних регіонах країни. Московський патріархат має найбільшу кількість парафій на Хмельниччині, а найменшу в Івано-Франківській області.

Список областей, на території яких функціонують парафії УПЦ МП ( станом на лютий 2019 року)

Хмельницька область – 968 парафій;

Вінницька область – 885 парафій;

Житомирська область – 661 парафія;

Київська область – 649 парафій;

Дніпропетровська область – 641 парафія;

Закарпатська область – 621 парафія;

Волинська область – 618 парафій;

Одеська область – 608 парафій;

Чернігівська область – 561 парафія;

Рівненська область – 548 парафій;

Полтавська область – 486 парафій;

Донецька область – 473 парафії;

Черкаська область – 445 парафій;

Сумська область – 393 парафії;

Херсонська область – 371 парафія;

Запорізька область – 370 парафій;

Харківська область – 367 парафій;

Кіровоградська область – 307 парафій;

Окупований Крим – близько 300 парафій;

Чернівецька область – 292 парафії;

Миколаївська область – 285 парафій;

Київ – 265 парафій;

Луганська область – 179 парафій;

Тернопільська область – 101 парафія;

Львівська область – 59 парафій;

Івано-Франківська область – 29 парафій.

Проте, як зауважив архієрей ПЦУ Олександр Драбинко реальна кількість парафій Московського патріархату в Україні є меншою від кількості офіційно зареєстрованих. Загалом, їх кількість може налічувати близько 9-10 тисяч реальних громад.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.