Хто встановив апаратуру для прослуховування в кабінеті голови голови Гусятинського районного суду досі невідомо

Поділитися

Вища рада правосуддя 5 листопада 2019 року розглянула повідомлення виконувача обов’язків голови Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк Ірини Олександрівни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко (на фото) поінформував, що, як зазначено у повідомленні судді, невідомими особами було здійснено проникнення до адміністративної будівлі Гусятинського районного суду Тернопільської області та встановлено у приймальні голови суду невідомий пристрій для записування та передавання інформації (аудіо- та відеофіксація здійснювались із кабінету голови суду). Цей факт було виявлено 24 червня 2019 року близько 8:30 консультантом суду по роботі з персоналом, про що невідкладно повідомлено правоохоронні органи.

Зазначене стало підставою для звернення із відповідною заявою до Управління Служби безпеки України в Тернопільській області.

Під час огляду місця події 24 червня 2019 року у службовому кабінеті виконувача обов’язків голови Гусятинського районного суду Тернопільської області виявлено предмет, схожий на пристрій для прихованого зняття аудіо- та відеоінформації.

Виконувач обов’язків Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О. зазначене вище розцінює як непроцесуальний вплив на суддю, встановлення контролю за здійсненням судочинства та втручання в судову діяльність, у зв’язку із чим просить Вищу раду правосуддя на підставі статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» вжити відповідних заходів реагування.

Як встановлено під час перевірки, за повідомленням Прокуратури Тернопільської області, звернення виконувача обов’язків голови Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О. скеровано до Управління СБУ в Тернопільській області для перевірки в межах кримінального провадження від 24 червня 2019 року за фактом встановлення та використання в приміщенні Гусятинського районного суду Тернопільської області технічного пристрою з ознаками спеціального.

Управлінням СБУ в Тернопільській області надано інформацію, що 24 червня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками складу злочину, передбаченого частиною першою статті 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України, щодо незаконного використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. На сьогодні у вказаному кримінальному провадженні слідчим відділом проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення усіх обставин вчинення злочину.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання Вищій раді правосуддя інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 червня 2019 року, повідомляє управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя

Пустила свиню під стіл…

Молоді вчителі зі стажем до 10 років отримають 21 тисячу гривень, а “старпери” – дулю?