111

Сьогодні, 10 січня, ввечері жителі Землі зможуть спостерігати перше місячне затемнення 2020 року. Як повідомляє “Новое время”, напівтіньове затемнення збігається з так званим Вовчею повнею.

Напівтіньове затемнення відбуватися тоді, коли Місяць проходить через зовнішню тінь Землі, звану півтінь. Через це тільки частина супутника нашої планети стає темною, тоді як при повному затемненні темніє весь Місяць.

Такий тип затемнення може залишитися непоміченим, якщо люди не дивляться на Місяць уважно. Його можна спостерігати неозброєним оком, але телескоп може знадобитися для того, щоб отримати більш детальні уявлення про затемнення.

Спостерігати за подією можна буде на території Азії, Австралії, Африці і Європі, на північному заході Північної Америки і на сході Південної Америки. Побачити затемнення зможуть і мешканці України.

Напівтіньове місячне затемнення триватиме трохи більше чотирьох годин. Максимальна фаза місячного затемнення 10 січня 2020 року настане о 21 годині 10 хвилин 02 секунд за Києвом і триватиме дві хвилини. Початок місячного затемнення: 10 січня 2020 року о 19 годині 07 хвилин за Києвом, кінець затемнення: 10 січня 23 години 12 хвилин.

Січневу повню називають Вовчою, оскільки в цьому місяці найчастіше чули волков. Інші прізвиська повні в січні включають Холодний Місяць, Старий Місяць і Великий Духовний Місяць. Усі ці прізвиська були надані американськими індіанцями, які в своєму календарі орієнтувалися на фази Місяця.2 comments

  1. Комар

    ВАААУ это было нечто, я заказал китайской еды и с удовольствием наблюдал за всем этим)

  2. Даник Михайло

    А те, що для Нас – СОНЯЧНЕ Життєйське ЗАТЕМНЕННЯ – Вас мало турбує, нє ? Що влада – щораз гірша стає… Що на ВИБОРЦЯ – хрин положила ( в прямому смислі ) ? Ще якого Нам потрібно “затемнення МОЗҐІВ” задовго до чергових ВИБОРІВ нардепів, депутатів обл- та райрад, в Громади – ОБИРАТИ ГРАМОТНИХ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ Людей… Ми ж хоч би ЇХ визначати навчилися, тих ВІДПОВІДАЛЬНИХ… Якщо Самі – безВІДПОВІДАЛЬНІ як перед Собою, так і перед Нашими прийдешніми ПОКОЛІННЯМИ…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.