Ахметов продає українцям найдорожчу електроенергію у Європі

Поділитися

Олігарх Ринат Ахметов тільки завдяки березневому зростанню ціни на електроенергію “відбив” усю суму, яку виділяв на боротьбу з коронавірусом – пише народна депутатка VІІІ скликання Верховної Ради Вікторія Войціцька у своїй колонці на Економічній правді.

“Державне підприємство “Оператор Ринку” опублікувало сьогодні дані по ціні електроенергії за березень: в Об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України ціна електроенергії у березні зросла на 11,24%. В останні дні березня на “ринку на добу наперед” ціна стрибнула на 22%. А відносно середньої ціни лютого таке зростання склало аж 37%. І це й той час, коли у Європі ціни на електроенергію знижувалися”, – зазначає екс нардепка.

“Станом на сьогодні в Україні на “ринку на добу наперед” ціна електроенергії на 35–135% вища, ніж у сусідніх європейських країнах. Ще більш показова ситуація у країнах північної Європи, у зоні так званого Nord Pool. Щодо північноєвропейських країн ціни в Україні є вищими на 700–900%!

Таким чином, агресивний політичний лоббізм ДТЕКу Ахметова знову приніс очікувані та логічні результати: біржова ціна електроенергії в Україні стала найвищою у Європі, а може і у всьому світі. Першими це на собі відчують непобутові споживачі: школи, дитячі садочки, лікарні, військові частини, водоканали, заводи, фабрики тощо. Це означає інфляцію, здорожчання всіх товарів та послуг, зниження конкурентоспроможності української економіки на зовнішніх ринках. З часом таке підвищення тарифів, безумовно, докотиться і до населення”, – прогнозує колишня депутатка.

Звісно, таке було б не можливим, якби Ахметов не знайшов спільного знаменника із керівником країни. Раніше Ахметов дійшов згоди з Порошенко. Схема Ротердам+ досі відкашлюється українцям. Тепер ось знову…

Підписати петицію за чисте повітря у Тернополі можна тут

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Ми у whatsapp 

На Тернопільщині 44 медики захворіли на коронавірус

Які українці є найбільш уразливими до коронавірусу?