Ситуація в Білорусі ставить Путіна перед складним вибором

Поділитися

«З одного боку, діючий президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко публічно пішов на конфронтацію з Путіним, при чому ще до виборів. Арешт бойовиків ПВК Вагнера, домовленості з США щодо закупівлі нафти, фактичний бойкот «інтеграції в рамках Союзної держави РБ і РФ», м’яко кажучи, не додає «бонусів» Лукашенку в очах Путіна. З іншого боку, режим Лукашенко ніколи не буде прозахідним, він є плоть від плоті продовженням російських тоталітарних традицій, він зрозумілий і відносно прогнозований для Кремля».

Про це заявив директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова Сергій Пархоменко.

Експерт зазначив, що білоруські опозиційні кандидати теж мають свої «нюанси».

«Головний конкурент Лукашенка – Тіхановська – попри свою демократичну і прозахідну риторику, має контакти з Кремлем і фінансові вливання від афільованих з Росією структур. Крім того, її чоловік, якого тримають під вартою, є типовим адептом «руского міра», «кримнашистом» з усіма витікаючи- ми звідси обставинами.

Але разом з тим демократичний, проєвропейський майдан в Білорусі ажніяк не входить в плани Путіна. Саме явище майдану в країнах пострадянського простору панічно лякає Кремль, навіть якщо серед організаторів цього майдану будуть лояльні до РФ політики.

Кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська вивезла своїх дітей в одну з країн Євросоюзу. Цю інформацію в понеділок, 20 липня, підтвердила DW сама Тихановська. Як повідомило раніше білоруське онлайн-видання Tut.by, вивезти дітей з країни Тихановській допомогла головна редакторка заблокованого в Білорусі сайту “Хартія97” Наталія Радіна. “Я перебуваю зараз у відрядженні в одній з країн Євросоюзу. Я займалася зараз переїздом сюди дітей кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської. Вона звернулася до мене за допомогою, і наша команда вирішила їй допомогти. Дітей ми вивезли, оскільки їй дійсно погрожували – їй погрожували арештом і тим, що заберуть її дітей”, – повідомила Радіна. У Світлани Тихановської двоє дітей: десятирічний син і чотирирічна дочка. За словами Наталії Радіної, діти зараз у безпеці, їх супроводжує бабуся. У середині червня, після того, як Світлана Тихановська почала збирати підписи, щоб замість свого чоловіка, блогера Сергія Тихановського, зареєструватися кандидаткою у президенти Білорусі, на адресу її та її дітей надійшли погрози. Однак вона вирішила не знімати свою кандидатуру. Президентські вибори в Білорусі заплановані на 9 серпня. Кандидатами на виборах президента Білорусі офіційно зареєстровано п’ять осіб: чинний глава держави Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, ексдепутатка Анна Канопацька, лідер кампанії “Говори правду” Андрій Дмитрієв і глава партії “Білоруська соціал-демократична Грамада” Сергій Черечень. Банкіру Віктору Бабарику відмовили в реєстрації, пояснивши відмову невідповідностями в декларації про доходи та його майно, а також участю іноземної організації в його виборчій кампанії. Першому директору “Парку високих технологій” Валерію Цепкалу Центрвиборчком Білорусі вказав на відсутність 100 тисяч достовірних підписів за його висунення, а також на невідповідність декларації про доходи дружини Цепкала фактичним відомостям. Штаби не допущених до виборів Віктора Бабарика та Валерія Цепкала 16 липня виступили з заявою, що працюватимуть разом зі Світланою Тихановською. Вони відмовляються від бойкоту і закликають білорусів проголосувати 9 серпня.

Тому в цій ситуації Путін або зробить ставку на контрольований хаос, розпалюючи конфлікт між Лукашенком і опозиційними кандидатами, а потім прийде і «всіх помирить». Тобто, підтримає всіма силами того, хто гарантує максимально проросійський курс Республіки Білорусь. Або ж, в разі неспроможності домовитися на своїх умовах, спробує анексувати частину територій республіки. Тим паче, це не так складно як здається: проросійські настрої населення східних територій Білорусі є більшими, ніж симпатії до РФ збоку мешканців Донбасу в 2014 році.

Одне можна сказати напевне: імовірна поразка Путіна в Білорусі закінчиться тим, що Кремль запустить більш радикальні плани стосовно України», – підсумував політолог.

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Ми у whatsapp

На Тернопільщині продадуть дев’ять спиртових заводів

Основные особенности рулетки в игровом клубе ПоинтЛото