Триває прийом заяв на отримання пільгового кредиту для придбання житла

Поділитися

Відповідно до рішення Комісії з розгляду питань державної підтримки та/або пільгового довгострокового державного  кредитування на придбання житла в рамках бюджетних житлових програм (утвореної відповідно до наказу Мінрегіону 01.11.2018 № 295 зі змінами) з  9 години 00 хв. 10 вересня 2020 року Тернопільське регіональне управління Держмолодьжитла відновлює прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян – учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб (Постанова КМУ від 27.11.2019 № 980).

У зв’язку з цим, звертаємо увагу зацікавлених осіб в отриманні пільгового довгострокового державного кредиту на придбання житла, що:
Право на отримання кредиту мають:
1) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”;
2) кандидати, на яких поширюється дія пунктів 19 – 21 частини першої статті 6 або пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
За умови:
1) перебування кандидата та членів сім’ї кандидата на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов;
або
наявності у кандидата та у членів сім’ї кандидата у власності житлової площі з моменту набрання чинності Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (27 квітня 2014 року) до моменту подання заяви про намір отримати кредит (крім власності, розташованої на території, що є тимчасово окупованою, на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення), що не перевищує 13,65 кв. метра  на одну особу;
або
відсутності у кандидата та у членів сім’ї кандидата на праві власності житлової площі та відсутність у них у власності житлової площі (крім житлової нерухомості, ніж та, що розташована на території, визначеній тимчасово окупованою територією та на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення), з моменту набрання чинності Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (27 квітня 2014 року)  до моменту подання заяви про намір отримати кредит;
2) підтвердження кандидатом своєї платоспроможності.
Платоспроможність кандидата передбачає, що за умови сплати щомісячного платежу, залишок середньомісячного доходу кандидата та повнолітніх членів сім’ї не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум, визначений законодавством на відповідний період, з розрахунку на кожного члена сім’ї.
3) внесення кандидатом 6 відсотків вартості нормативної площі житла та вартості площі житла, що перевищує нормативну.
2.     Термін повернення кредиту:  до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

3.     Відсоткова ставка за користування кредитом – 3%
Відсотки за користування кредитом не нараховуються: військовослужбовцям – з початку і до закінчення особливого періоду; резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду, на час проходження військової служби.
4.     Розрахунок розміру кредиту здійснюється з урахуванням нормативної площі (21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю) та договірної вартості житла, але не більше граничної вартості житла, що придбавається (нормативна вартість).
!!! Площа житла, що придбавається сім’єю з однієї особи (одинока особа) і є однокімнатною квартирою, становить не більш як 52,5 кв. метра загальної площі, а площа житла сім’ї з двох та більше осіб – не більш як  94,5 кв. метра загальної площі.

Розрахунок граничної вартості проводиться за формулою:
Гранична вартість = опосередкована вартість 1 м² [наказ Мінірегіону] * коєфіцієнт населеного пункту
1,75 – для мм. Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків
1,50 – для міст-обласних центрів та міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб
1,50 – для населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж обласних центрів та м. Києва
1,25 – для міст обласного значення з населенням 100-300 тис.осіб
1,00 – для інших населених пунктів
!!! Вартість продажу 1 м2 не > граничної вартості
У разі перевищення нормативної площі позичальник сплачує вартість понаднормативної площі житла за рахунок власних коштів.

Оскільки м.Тернопіль віднесено до червоної зони Тернопільське регіональне управління Держмолодьжитла тимчасово на період дії адаптивного карантину працюватиме у закритому режимі та без клієнтів. Прийом заяв на участь у житловій програмі проводитиметься у режимі он-лайн через:
– офіційний сайт Тернопільського регіонального управління Держмолодьжитла (вкладка ЖИТЛОВІ ПРОГРАМИ – КРЕДИТ ДЛЯ ВПО ТА АТО(ООС) – ПОДАТИ ЗАЯВУ-АНКЕТУ) посилання:
https://tr.molod-kredit.gov.ua/zhytlovi-prohramy/kredyt-dlya-vpo-ta-ato-oos/podaty-zaiavu-anketu
– електрону пошту tr.19@molod-kredit.gov.ua
– пошту: адреса 46021, м. Тернопіль, вул. Грушевського, б.8,  каб.446.

Мер французького міста Бордо відмовився від новорічної ялинки

Епідемія короновірусу б’є усі рекорди