Втратив 5 тисяч гривень і залишився без товару 37-річний житель Підгаєччини.
Чоловік вирішив придбати задешево на одному з сайтів продаж побутову техніку. Мабуть ні разу не читав застережень про торги в інтернеті, бо незнав, що шахраї створюють сайти-клони, полюючи на повні реквізити карток, коди та паролі. Саме за таким посиланням перейшов потерпілий аби здійснити покупку. Ввів усі дані картки і тим самим допоміг зняти з рахунку гроші. Мобільний продавця перестав відповідати, а оголошення про продаж аферист швидко видалив. Довелося звертатися за допомогою до поліцейських.
Ще одна шахрайка заробила на передоплаті, а понад 500 гривень втратила 36-річна тернополянка. Жінка хотіла придбати пальто, через оголошення в соцмережі. Продавчиння попросила завдаток і … перестала відповідати на дзвінки. Потерпіла звернулася з заявою в поліцію.
Слід знати одне надійне правило: аби не втратити власні гроші та залишитися в результаті ні з чим, оплачуйте покупку лише після отримання.
Так й товар можна побачити та оцінити, і готівку даремно не використати. А головне, не дасте шахраям ані найменшого шансу розжитися на зароблені кошти. Будьте розсудливими!
Ознаки шахраїв в онлайн-торгівлі:- пропонує занадто занижену вартість товару;- не погоджується на покупку з післяоплатою або просить перерахувати аванс на картку;- не знає добре характеристик товару;- носпішає з оплатою товару;- надсилає скорочені посилання нібито на сайт для оформлення послуги;- просить вас зняти ліміт з картки для проведення оплати, адже йому про це надійшло сповіщення від банку -попереджає, що зараз вам надійде SMS-повідомлення для підтвердження замовлення, оформлення послуги чи оплати товару, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області
Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ
Долучайтесь до нашої групи у Вайбері
Ми в Instagram
Наша сторінка в facebook
Ми у whatsapp