Українська ІТ-галузь недоотримала майже $200 млн

Поділитися

ІТ-галузь в Україні недоотримала $199 млн за результатами II і ІІІ кварталів 2020 року. 

Економічна криза, спричинена пандемією Covid-19, уповільнила темпи зростання експорту IT-послуг. За розрахунками експертів BRDO, цього року галузь недоотримала за II та III квартал майже 200 млн доларів. 

Серед основних причин:

  • зменшення попиту на послуги внаслідок фінансових проблем замовників; 
  • неможливість робітників виконувати обов’язки через захворювання; 
  • зменшення продуктивності через карантинні обмеження. 

Експорт українських ІТ-послуг демонструє позитивну динаміку протягом останніх дев’яти років. Однак темп зростання скоротився у другому кварталі та став найнижчим із 2014 року. Показники ІІІ кварталу, за попередніми даними НБУ, свідчать про часткове відновлення темпів зростання експорту. 

Загалом продовження зростання експорту (навіть при падінні темпів зростання) є досить позитивним результатом з огляду на окремі негативні прогнози щодо впливу пандемії Covid-19.

Прогнози 

В основі оптимістичного сценарію лежить припущення, що негативний вплив пандемії на обсяг експорту ІТ-послуг обмежиться ІІ та ІІІ кварталами, а в ІV кварталі темпи зростання експорту відновляться до рівня 2016-2019 року — 25.8%. У результаті експорт становитиме $1.5 млрд в ІV кварталі і $5.1 млрд за результатом року. Тобто зросте на 23%.

В основі песимістичного сценарію лежить припущення, що негативний вплив пандемії буде пролонговано у ІV кварталі, а тому падіння збережеться і складе 2% до попереднього кварталу. В результаті експорт становитиме $1,2 млрд В ІV кварталі і $4.6 млрд за результатом року. Тобто зросте на 11%.

Реалістичним ми вважаємо сценарій, в якому буде збережена традиційна для галузі сезонність — 14% приріст до ІІІ кварталу в 2016-2019, але з понижуючим коефіцієнтом  на основі результатів  ІІ і ІІІ кварталу. У результаті експорт становитиме $1.3 млрд в ІV кварталі, і $4.9 млрд за результатом року. Тобто зросте на 19%.

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Ми у whatsapp

У США до 9 років ув’язнення засудили українця, який обікрав Microsoft на $10 млн

У Тернополі водій маршрутки забагато розлив дезінфікуючого засобу в салоні, як результат надихався і поліція помітила у нього ознаки алкогольного сп’яніння