Facebook та Instagram заблокував ботоферму партії Порошенка

Поділитися

У Facebook і Instagram ще в грудні 2020 року видалені десятки профілів, які були створені в Україні й орієнтовані на внутрішню аудиторію. У відділі Facebook, що відстежує “скоординовані зусилля для маніпулювання суспільними дебатами для стратегічної мети”, їх пов’язали з партією Європейська солідарність, а також громадській організації “Справа громад” і громадській організації Антикорупційний блокпост.

Підставою для видалення 27 акаунтів Facebook, 37 сторінок, 21 групи і 13 акаунтів в Instagram стала “скоординована неавтентична поведінка в регіоні”. “Коли ми видалили цю мережу, вона почала формувати аудиторію”, – пишуть в Facebook.

Як уточнили там в місячному звіті, що люди, які стоять за цією активністю, “використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки і писати в групах, названих за назвами міст в Україні”.

Facebook також зазначає, що мережа поширювала контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставила лайки і коментувала під текстами інших людей, “щоб показати їх (згадані вище партії і політиків, – ред.) популярнішими, ніж вони є насправді”.

Відділ у Facebook, який займається таким чищенням, продовжує: мережа публікувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, “включаючи схвальні коментарі про Євросолідарність і її кандидатів, Справу громад, п’ятого президента Петра Порошенка і критику президента Володимира Зеленського”.

“Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива”, – посилаються в Facebook на деяких місцевих перевіряючих достовірність інформації.

У партії Порошенка і двох громадських організацій ще не коментували це рішення Facebook.

Крім цих профілів, Facebook видалив багато інших в різних регіонах світу, включаючи проросійські та інші групи впливу, повідомляє “Ліга”

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

Аферист з Тернополя виманив десятки тисяч доларів та вісім автомобілів

Україна буде повертати сьогоднішні борги МВФ до 2036 року