Судима за крадіжку iPhone 22-річна секретарка Киви отримала посаду заступника голови Полтавської райради

Поділитися

22-річна член партії “Опозиційна платформа – За життя” Карина Дячун, яка працювала секретарем народного депутата від цієї політсили Іллі Киви, стала заступником голови Полтавської районної ради. Про це повідомляє “Полтавщина“.

Журналісти дізналися, що Карина Дячун в липні 2019 року була визнана винною в крадіжці смартфона iPhone 6 Plus з магазину Та-Da. Дівчина непомітно взяла телефон, вимкнула його і забрала собі. Коли ж вона включила його вдома, їй подзвонили з поліції і попросили повернути телефон.

У суді уродженка села Діброва Котелевського району Полтавської області повністю визнала свою провину і розкаялася. Їй присудили штраф у розмірі 850 гривень. До речі, Дячун є випускницею Харківського університету внутрішніх справ.

Після цього дівчина вирішила балотуватися на місцевих виборах у 2020 році. У листопаді вона стала депутатом Київської райради Полтави, однак обрала мандат депутата Полтавської районної ради і в січні 2021 року була обрана заступником її голови.

При цьому Ківу ніяк не збентежила судимість його секретарки:

“Вона працювала в офісі в якості мого секретаря. Щодо суду, то запитаю: ну і що? Я мав судимість. Я дивлюся не на це, а на ділові та людські якості. Є така приказка “від суми і в’язниці – не зарікайся”. Тому я погодив її призначення секретарем, а потім підтримав і її висунення”, – сказав нардеп.

Нардеп від “ОПЗЖ” Ілля Кива замість в’язниці за вимагання 1,5 тисячі доларів хабара у 2011 році отримав лише штраф, бо надав у суд довідку з психлікарні.  

Киву затримали у ресторані 27 вересня 2011 року. В той же день затримали брата Киви – Дмитра – з грошима, які він мав передати Іллі.

Ілля Кива та засуджений на 9 років в СРСР Вадим Рабінович тепер колеги-нардепи

Гроші отримував саме брат, двома траншами.

У грудні 2013 року Октябрський райсуд Полтави визнав Іллю Киву винним в одержанні хабара. Згідно з текстом судового вироку, злочин відбувся у 2011 році, коли Кива був заступником начальника Управління захисту справ споживачів у Полтавській області.

Попри те, що цей злочин вважається тяжким, суд призначив Киві лише 10 тисяч гривень штрафу із забороною займати посади державної служби на один рік.

При цьому суд, серед пом’якшуючих обставин, взяв до уваги, що Кива “перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи, має хворобливий стан здоров’я внаслідок перенесених закритих черепно-мозкових травм”.

Журналісти відзначають, що сам Кива до листопада цього року категорично заперечував, що мав проблеми із психічним здоров’ям. Лише 28 листопада в одному із інтерв’ю він розповів, що мав проблеми зі здоров’ям – епілепсію, яка проявилася у 2011 році під час перебування у СІЗО.

За словами нардепа, цей момент суд врахував.

Разом з тим Кива повідомив, що епілептичні напади припинилися чи то у 2012, чи то у 2013 році, після чого комісія визнала його здоровим.

Попри це суд повторно врахував його хворобу та інвалідність навіть у серпні 2014 року, коли переглянув вирок і застосував до Іллі Киви амністію.

Пояснити, чому у судових рішеннях написано не про епілепсію, а про психопатизацію особистості, Кива не зміг. Мовляв, мав епілепсію, а “що там написано в рішенні суду”, він не знає.

“Bihus.info” відзначає, що і в 2013 році, і при перегляді вироку у 2014 році Кива визнав свою провину. В інтерв’ю в листопаді цього року нардеп пояснив, що зізнання у нього витягнули у 2011 році шантажем.

Але на запитання журналістів, чому він визнав свою вину навіть у 2014 році, при перегляді вироку, Кива не відповів.

Підприємець Ігор Горбатенко, у якого Кива вимагав хабара, коментувати події 2011 року теж не хоче, мовляв, “вже постраждав за це”.

Говорити про кримінальну справу Киви відмовився і тодішній прокурор Полтавської області Андрій Миронов, поскаржившись, що у нього “погана пам’ять” і він “нічого не хоче згадувати”.

Заступник прокурора Полтавської області Антолій Ковальчук, який особисто подавав апеляцію на рішення про амністію Киви, а потім її відкликав, пояснив відкликання вказівкою керівника, мовляв, там були якісь порушення.

А Ян Стрелюк, який на той час очолював обласну прокуратуру і доручав відкликати апеляцію, сказав, що не може пригадати, чому саме давав таку вказівку Ковальчуку.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

У Тель-Авіві літак відправили на ремонт через кота

Курс біткоїна вперше перевищив $47 тисяч