До Червоної книги України потрапив 171 новий вид тварин

Поділитися

Мінюст затвердив новий перелік видів тварин, що занесуть до четвертої редакції Червоної книги України. Це результат багаторічної праці великого колективу науковців з різних наукових установ, насамперед, Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України. Оновлений перелік включає 687 видів тварин. Для порівняння, у третє видання Червоної книги України 2009 року було занесено 543 види тварин. Список містить 14 видів кільчастих червів (у переліку 2009 року – 8 видів), молюсків – 53 (19), членистоногих – 357 (263), хордових – 260 (245). 

До нього занесли 171 новий вид тварин, серед яких: 3 види кільчастих червів; 36 – молюсків; 112 – членистоногих;17 хордових.

 Серед нових тварин: рак товстопалий; водомірка наяда; коконопряд золотистий; грицик великий; тритон гребінчастий; ящірка Ліндгольма; бичок Штайниця; вугор європейський; підуст звичайний; ховрах малий. 

Ховрах малий

Залежно від стану видів та ступеня загрози їх зникненню, види розподілено за категоріями: недостатньо відомі (28 видів); зникаючі (162);вразливі (277);рідкісні (201);зниклі (8); неоцінені (11). Нагадаємо, до Червоної книги України першочергово вносять реліктові та ендемічні види, види, що знаходяться на межі ареалу, види, що мають особливу наукову цінність, а також види, поширення яких швидко зменшується внаслідок господарської діяльності людини. Це означає, що для цих видів будуть вживатись посилені заходи для їх збереження та охорони.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

5 березня баскетбольний клуб “Тернопіль” прийматиме гостей із Запоріжжя

У Тернополі заблоковано 4 сайти, які займались продажем фальсифікованого алкоголю